Wielki turniej siatkarski w Rosji?

flaga-Rosja1

Rosyjska siatkówka od lat należy do czołowej elity. Jednak w kraju nad Wołgą zainteresowanie tą dyscypliną sportową nie jest zbyt dużo. Mimo to władze tamtejszej siatkówki nie zrażają się nieogromną popularnością i zamierzają powalczyć o przyznanie praw do zorganizowania u siebie prestiżowego turnieju.

Jak informuje rosyjski portal tass.ru, w ubiegłym roku do Rosji zawitał aktualny przewodniczący FIVB, Ary Garca. Powodem jego przyjazdu do tegoż kraju była propozycja Rosjan, aby właśnie tam zorganizować Mistrzostwa Świata w 2022 roku. Co z tego wyjdzie? Przekonamy się dopiero pod koniec tego roku. Na razie są zapewnienia ze strony WFW, że federacja do takiej walki przystąpiła.

Procedury wyboru strony organizatora odbędą się w grudniu. Nie wiem, może być również tak, iż do dalszej części gry o organizację nie przystąpimy. Decyzje podejmiemy w najbliższym czasie – wyjaśnia Stanisław Szewczenko, prezes WFW.

A warunki do zorganizowania turnieju mogą zaistnieć. W Moskwie ruszyła budowa nowej hali, w której grać będą zawodnicy stołecznego klubu. Planowane ukończenie budowy to 2019 rok, czyli na 3 lata przed ewentualnymi MŚ w Rosji. Hala ma spełniać światowe trendy, a pomieścić będzie mogła 3500 kibiców.

Arena zostanie wybudowana zgodnie ze światowymi standardami i ostatnimi trendami. To będzie najbardziej przestronna hala nie tylko w Rosji, ale i w całej Europie. Techniczne możliwości areny pozwolą przeprowadzać tam nie tylko międzynarodowe turnieje w siatkówce, lecz także w koszykówce czy mini – futbolu – poinformowała agencja prasowa Match Point.

Rosjanie w swojej najnowszej historii jeszcze nie mieli możliwości zorganizować Czempionatu Globu. Miało to jednak miejsce za czasów istnienia ZSRR – w 1952 oraz 1962 roku.

Źródło: tass.ru / sport-express.ru

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz