Wielki Finał XI Memoriału Arkadiusza Gołasia

IMG_2051Za nami drugi dzień siatkarskich zmagań towarzyszących XI Memoriałowi Arkadiusza Gołasia. Dziś  zostały rozegrane pojedynki o miejsca na podium. Łuczniczka Bydgoszcz zmierzyła się z Lotosem Trefl Gdańsk, zaś Akademicy z Częstochowy rywalizowali z Jastrzębianami. Atmosfera z minuty na minutę stawała się coraz bardziej gorąca. Powodem nie była tylko ranga finałów, ale aktywna obecność kibiców z całej Polski, którzy swym dopingiem wspierali wszystkie cztery drużyny.

W boju o trzecie miejsce stanęły naprzeciwko siebie zespoły z Bydgoszczy i Gdańska. Po pierwszej przerwie technicznej set znalazł się pod kontrolą Bydgoszczan, którzy wypracowaną przez siebie kilku punktową przewagę utrzymali do końca partii. Prowadzenie Łuczniczki, uzyskane dzięki zdecydowanemu zwycięstwu w pierwszej części meczu (25:19), zostało utracone po bardzo wyrównanym drugim secie, z którego to obronną ręką wyszli Gdańszczanie. W trzeciej partii siatkarze Lotosu Trefl w pełni zaprezentowali swoje umiejętności. Tym razem to oni z bezpiecznym zapasem punktów dotrwali do końca partii, w której ani na moment nie oddali prowadzenia w ręce przeciwników. W czwartym secie siatkarze z wybrzeża postawili kropkę nad „i”. Zdobywane przez nich serie punktów doprowadziły do zwycięstwa w całym spotkaniu 3:1 (19:25; 25:23; 25:20; 25:15), które ostatecznie przypieczętował swoją zagrywką F. Dębski.

Głównymi postaciami dzisiejszego dnia byli uczestnicy Wielkiego Finału: AZS Częstochowa oraz Jastrzębski Węgiel. Już na początku spotkania Jastrzębianie wypracowali sobie ogromną przewagę (w pewnym momencie tablica wskazywała wynik 19:10), która pozwoliła im spokojnie zakończyć pierwszego seta. Kolejna partia charakteryzowała się seriami punktowymi po jednej jak i po drugiej stronie boiska. Jednak w dzisiejszym spotkaniu obrona AZS-u nie była tak szczelna jak wczoraj, Jastrzębianie znaleźli niejeden sposób aby przebić się na drugą stronę siatki. Przez całe trzy partie byliśmy świadkami wspaniałych interwencji libero JW – J. Popiwczaka oraz ataków M. Muzaja. Ostatecznie mecz o pierwsze miejsce w XI Memoriale Arkadiusza Gołasia zakończył się triumfem Jastrzębskiego Węgla 3:0 (25:20; 25:16; 25:19).

Siatkarskie święto zwieńczyło  uroczyste wręczenie pucharu zwycięskiej drużynie przez rodziców upamiętnionego w tym wydarzeniu Arka Gołasia oraz wyróżnienie indywidualnych zawodników z poszczególnych drużyn: