#VolleywNews: Podsumowanie dni (21-23.07)

 

W miniony weekend przeżywaliśmy przede wszystkim rywalizację polskich juniorów o jak najlepszą lokatę podczas Mistrzostw Europy U20. Co jeszcze wydarzylo się w weekend?

 

Polacy bez medali. Norwegowie Mistrzami Europy w siatkówce plażowej

Niestety polscy siatkarze plażowi nie zaliczą zakończonych właśnie Mistrzostw Europy do udanych. Reprezentanci Polski zakończyli rywalizację na 1/8 finału, kiedy to pary Kantor/Łosiak, Prudel/Szałankiewicz i Fijałek/Bryl przegrali odpowiednio z parami Varenhorst/Bouter, Smedins/Samoilovs oraz Herrera/Gavira. Ostatecznie o medale zagrali Smedins/Samoilovs z Łotwy z rosyjską parą Semenov/Leshukov oraz Norwegowie Mol/Sørum z Hiszpanami Herrera/Gavira. W finale spotkała się skandynawska para z Łotyszami, a po tytuł sięgnęli ci pierwsi. Brązowy medal przypadł w udziale Hiszpanom. 

 

Biało-czerwoni juniorzy na 6. miejscu

Kiedy stało się jasne, iż reprezentacja Polski podczas rozgrywanych w Belgii i Holandii Mistrzostw Europy U20 nie awansuje do strefy medalowej, biało-czerwonym juniorom pozostała walka o 5. miejsce. W pierwszym meczu polscy juniorzy pokonali Białoruś 3:1 (27:29, 28:26, 21:25, 16:25), jednak w decydującym spotkaniu ulegli reprezentacji Niemiec 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 16:25) i zakończyli rywalizację na 6. Lokacie. Mistrzami Europy zostali Rosjanie, którzy w finale pokonali Czechów 3:2. W meczu o brąz spotkali się Belgowie i Holendrzy, a po medal sięgnęli ci pierwsi wygrywając 3:0.

 

Belgowie rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Świata

Mistrzostwa Świata zbliżają się wielkimi krokami. Po przerwie wakacyjnej drużyny, które w nich wystąpią, powoli rozpoczynają przygotowania. Jedną z ekip, które zaczęli treningi, jest prowadzona przez Andreę Anastasiego reprezentacja Belgii. Belgowie przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata rozegrają serię meczów sparingowych z Bułgarią, Holandią, Polską oraz Australią. 

Skład Belgów na przygotowania do Mistrzostw Świata:

Atakujący: Bram Van den Dries, Gert van Walle, Jolan Cox, Hendrik Tuerlinckx

Przyjmujący: Igor Grobelny, Sam Deroo, Kevin Klinkenberg, Tomas Rousseaux, Francois Lecat

Rozgrywający: Stijn D’Hulst, Matthias Valkiers

Środkowi: Pieter Verhees, Simon Van De Voorde, Arno Van De Velde, Pieter Coolman

Libero: Lowie Stuer, Jelle Ribbens

 

 

źródło: cev.lu / topvolleybelgium.be / fot. Daria Jańczyk

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.