#VolleyNews: 16 wspaniałych czyli PlusLiga nadchodzi!

 

Już w ten weekend startuje sezon PlusLigi 2016/2017. Przed rozpoczęciem nowych rozgrywek w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A. zorganizowała konferencję prasową. Na spotkaniu było obecnych szesnastu zawodników, którzy reprezentowali kluby walczące w tym sezonie.

Od tegorocznego sezonu w rozgrywkach PlusLigi bierze udział aż szesnaście zespołów. Do drużyn, które już wcześniej rywalizowały na polskich parkietach dołączyły Espadon Szczecin i GKS Katowice.

"W Centrum Nauki Kopernik zjawiło się szesnastu graczy PlusLigi – po jednym z każdej drużyny. To podkreślenie faktu, że po raz pierwszy w historii zawodowej ligi liczy ona aż tak wiele ekip. Witamy w naszym gronie beniaminków ze Szczecina oraz Katowic. Liczymy, że pomogą wspólnie podnosić jakość i siłę ligi mistrzów świata – powiedział prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Artur Popko. "To bardzo ważny sezon, który poprzedza mistrzostwa Europy rozgrywane w naszym kraju. Mamy nadzieję, że na kibiców czeka bardzo wiele emocji i atrakcyjnych meczów, a nasza liga będzie się dalej rozwijać" – dodał  prezes.

Konferencja prasowa, która została zwołana dzisiaj w Warszawie miała również na celu przedstawienie nowych zasad dotyczących ustalania tabeli po każdym tygodniu rozgrywek. W pierwszej kolejności pod uwagę zostanie wzięta liczba zdobytych punktów meczowych. W przypadku remisu między drużynami zdecyduje liczba wygranych spotkań, dopiero po tym lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych, czy lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych.

"Nasza ekstraklasa zajmuje czołowe miejsce w Europie. Z rankingu kontynentalnego wynika, że w rozgrywkach pucharowych możemy wystawić tyle samo klubów co Rosja, Włochy i Turcja czyli maksymalną liczbę" – skomentował wiceprezes PLPS S.A. Wojciech Czayka.

Źródło / fot.: pzps.pl / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz