#VolleyNews: Znamy system kwalifikacji na MŚ 2018

fivbW tym roku wiele siatkarskich zespołów przygotowuje się pod Ligę Światową czy najważniejszą imprezę czterolecia – Igrzyska Olimpijskie. Nie można jednak zapomnieć, że za dwa lata biało-czerwoni będą bronić tytułu Mistrza Świata. Zanim rozpocznie się czempionat globu, musimy zapoznać się z procedurami kwalifikacyjnymi.

Na początek mamy dobre wiadomości dla kibiców polskich siatkarzy. Obecni podopieczni Stephana Antigi nie muszą martwić się o grę w turniejach, aby wywalczyć przepustkę. Jako Mistrzowie Świata awansują do finałowego turnieju bezpośrednio. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Bułgarii oraz Włoch. Oba kraje będą gospodarzami rozgrywek.

Pierwszy etap kwalifikacji odbył się w maju bieżącego roku. Jednak do walki przystąpiły zaledwie cztery zespoły w ramach dywizji „małych” państw Mistrzostw Europy. Do rozdysponowania były cztery przepustki do dalszej walki (Cypr, Islandia, Luksemburg oraz Irlandia Północna).

Druga część została zaplanowana na dni 23. – 27.05.2017 roku: powstanie sześć grup, w której zagra po sześć zespołów. Zwycięzcy poszczególnych grup bezpośrednio zaawansują do finałowego turnieju Mistrzostw Świata. Z kolei ekipy z drugich miejsc będą miały jeszcze szansę zdobyć ostatnią przepustkę w trzecim etapie.

Trzeci etap odbędzie się 15. – 20.08.2017 roku: 6 reprezentacji, które zajmą drugie miejsce w grupach, zagra z sobą po jednym spotkaniu. Najlepsza ekipa otrzyma szansę gry na czempionacie globu w 2018 roku.

A oto lista 36 uczestników drugiego etapu kwalifikacji do MŚ 2018:

Rosja, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Węgry, Niemcy, Holandia, Gruzja, Grecja, Dania, Izrael, Islandia, Hiszpania, Cypr, Kosowo, Łotwa, Luksemburg, Mołdawia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Irlandia Północna, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Finlandia, Francja, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Szwajcaria, Estonia

Źródło: volley.ru / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz