#VolleyNews: Znamy pierwszych uczestników Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020! Wśród nich Polacy

 

W miniony weekend w sześciu miastach na świecie 24 reprezentacje rozegrały interkontynentalne turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Zwycięzcy poszczególnych grup zagwarantowali sobie udział w najważniejszej imprezie czterolecia, pozostałe drużyny o szansę na awans powalczą w styczniu 2020 roku w kwalifikacjach kontynentalnych. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań i szczęśliwców, którzy już dziś zdobyli przepustki do Tokio.

Grupa A (Warna, Bułgaria): Brazylia, Egipt, Bułgaria, Portoryko

DZIEŃ 1.: 9.08.2019 r., piątek
Brazylia – Portoryko 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)
Egipt – Bułgaria 1:3 (11:25, 31:33, 25:19, 19:25)

DZIEŃ 2.: 10.08.2019 r., sobota
Brazylia – Egipt 3:0 (25:12, 25:19, 25:14)
Portoryko – Bułgaria 0:3 (20:25, 22:25, 12:25)

DZIEŃ 3.: 11.08.2019 r., niedziela
Egipt – Portoryko 3:0 (25:17, 31:29, 25:17)
Bułgaria – Brazylia 2:3 (25:23, 25:19, 30:32, 16:25, 11:15)

LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Brazylia 🇧🇷 3 (3) 8 9 2 264 213
2. Bułgaria 🇧🇬 3 (2) 7 8 4 284 254
3. Egipt 🇪🇬  3 (1) 3 4 6 212 240
4. Portoryko 🇵🇷 3 (0) 0 0 9 178 231

Grupa B (Rotterdam, Holandia): Stany Zjednoczone, Belgia, Holandia, Korea Południowa

DZIEŃ 1.: 9.08.2019 r., piątek
Holandia – Korea Południowa 3:2 (23:25, 25:27, 26:24, 25:20,15:12)
Belgia – Stany Zjednoczone 1:3 (20:25, 19:25, 25:17, 18:25)

DZIEŃ 2.: 10.08.2019 r., sobota
Belgia – Holandia 0:3 (22:25, 21:25, 20:25)
Stany Zjednoczone – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:21, 25:16)

DZIEŃ 3.: 11.08.2019 r., niedziela
Holandia – Stany Zjednoczone 1:3 (18:25, 20:25, 25:17, 21:25)
Korea Południowa – Belgia 0:3 (25:27, 21:25, 24:26)

LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Stany Zjednoczone 🇺🇸 3 (3) 9 9 2 259 223
2. Holandia 🇳🇱 3 (2) 5 7 5 273 263
3. Belgia 🇧🇪 3 (1) 3 4 6 223 237
4. Korea Południowa 🇰🇷 3 (0) 0 2 9 235 267

Grupa C (Bari, Włochy): Włochy, Serbia, Australia, Kamerun

DZIEŃ 1.: 9.08.2019 r., piątek
Australia – Serbia 1:3 (28:26, 19:25, 19:25, 30:32)
Włochy – Kamerun 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

DZIEŃ 2.: 10.08.2019 r., sobota
Serbia – Kamerun 3:0 (25:22, 25:19, 25:13)
Australia – Włochy 2:3 (25:21, 19:25, 26:24, 17:25, 13:15)

DZIEŃ 3.: 11.08.2019 r., niedziela
Kamerun – Australia 0:3 (17:25, 16:25, 18:25)
Serbia – Włochy 0:3 (16:25, 19:25, 19:25)

LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Włochy 🇮🇹 3 (3) 8 9 2 260 206
2. Serbia 🇷🇸 3 (2) 6 6 4 237 225
3. Australia 🇦🇺 3 (1) 4 6 6 271 269
4. Kamerun 🇨🇲 3 (0) 0 0 9 157 225

Grupa D (Gdańsk, Polska): Polska, Francja, Słowenia, Tunezja

DZIEŃ 1.: 9.08.2019 r., piątek
Polska – Tunezja 3:0 (25:15, 25:19, 25:19)
Francja – Słowenia 3:0 (26:24, 25:20, 25:23)

DZIEŃ 2.: 10.08.2019 r., sobota
Polska – Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)
Tunezja – Słowenia 0:3 (23:25, 16:25, 24:26)

DZIEŃ 3.: 11.08.2019 r., niedziela
Francja – Tunezja 3:1 (25:21, 20:25, 25:19, 25:22)
Polska – Słowenia 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21)

LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Polska 🇵🇱 3 (3) 9 9 1 246 205
2. Francja 🇫🇷 3 (2) 6 6 4 231 229
3. Słowenia 🇸🇮 3 (1) 3 4 6 235 235
4. Tunezja 🇹🇳 3 (0) 0 1 9 203 246

Grupa E (Sankt Petersburg, Rosja): Rosja, Iran, Kuba, Meksyk

DZIEŃ 1.: 9.08.2019 r., piątek
Iran – Kuba 3:2 (23:25, 26:28, 25:17, 25:16, 15:10)
Rosja – Meksyk 3:0 (25:15, 25:11, 25:17)

DZIEŃ 2.: 10.08.2019 r., sobota
Iran – Meksyk 3:0 (25:18, 25:21, 27:25)
Rosja – Kuba 3:0 (25:18, 26:24, 27:25)

DZIEŃ 3.: 11.08.2019 r., niedziela
Kuba – Meksyk 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)
Rosja – Iran 3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Rosja 🇷🇺 3 (3) 9 9 0 228 175
2. Iran 🇮🇷 3 (2) 5 6 5 256 235
3. Kuba 🇨🇺 3 (1) 4 5 6 238 255
4. Meksyk 🇲🇽 3 (0) 0 0 9 170 227

Grupa F (Ningbo, Chiny): Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny

DZIEŃ 1.: 9.08.2019 r., piątek
Chiny – Finlandia 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 25:23)
Kanada – Argentyna 1:3 (23:25, 25:22, 25:27, 23:25)

DZIEŃ 2.: 10.08.2019 r., sobota
Finlandia – Argentyna 1:3 (17:25, 18:25, 25:21, 24:26)
Chiny – Kanada 2:3 (26:24, 21:25, 17:25, 25:23, 15:17)

DZIEŃ 3.: 11.08.2019 r., niedziela
Kanada – Finlandia 3:0 (25:16, 26:24, 25:20)
Chiny – Argentyna 2:3 (25:19, 22:25, 21:25, 25:18, 9:15)

LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Argentyna 🇦🇷 3 (3) 8 9 4 298 282
2. Kanada 🇨🇦 3 (2) 5 7 5 286 263
3. Chiny 🇨🇳 3 (1) 5 7 7 302 308
4. Finlandia 🇫🇮 3 (0) 0 2 9 236 269

Awans na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020:
Brazylia 🇧🇷, Stany Zjednoczone 🇺🇸, Włochy 🇮🇹, Polska 🇵🇱, Rosja 🇷🇺, Argentyna 🇦🇷

źródło: informacja własna / volleyball.ioqt.2019.fivb.com – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)