#VOLLEYNEWS: Znamy „14” Francji na turniej w Tokio!

REPREZENTACJA FRANCJIJuż niedługo, bo 28.05, wystartuje turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. O olimpijską kwalifikację powalczy w Tokio 12 zespołów, w tym reprezentacja Francji. Wiadomo już jak będzie wyglądała „14” Trójkolorowych.

Sporym zaskoczeniem jest fakt, że Laurent Tillie postanowił zabrać do Tokio tylko jednego atakującego i zrezygnował z usług Mory’ego Sidibe. W zamian za to, zdecydował się na pięciu przyjmujących. Nie będzie to jednak raczej żadnym problemem dla Francuzów. Thibault Rossard, który od przyszłego sezonu reprezentował będzie barwy Asseco Resovii Rzeszów, awizowany jako przyjmujący, może grać także na pozycji atakującego. Ponadto, były już zawodnik PGE Skry Bełchatów, Nicolas Marechal, również ma w swojej karierze tego typu doświadczenie.

Reprezentacja Francji rozpocznie swoje zmagania w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym 28.05, od spotkania z Chinami. Jego początek zaplanowany jest na 5:45 czasu polskiego. Natomiast już dzień później, o 8:30 naszego czasu, Trójkolorowi zmierzą się z reprezentacją Polski.

 

„14” na turniej w Tokio:

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Pierre Pujol

Atakujący: Antonin Rouzier

Środkowi: Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Horacio D’Almeida, Franck Lafitte

Przyjmujący: Trevor Clevenot, Kevin Tillie, Earvin N’Gapeth, Nicolas Marechal, Thibault Rossard.

Libero: Jenia Grebennikov, Hubert Henno

 

 

Źródło: ffvb.org / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Roksana Jankowska

Roksana Jankowska

Moje życie kręci się wokół sportu. Od lat wierny kibic żużlowy, piłkarski i oczywiście siatkarski. Piszę od zawsze, kocham to, a swoją przyszłość pragnę związać z dziennikarstwem. Lubię podróże - te prawdziwe i te w równoległą, książkową rzeczywistość. Moim marzeniem jest wyjazd do Buenos Aires.

Dodaj komentarz