#VolleyNews: Władimir Alekno „odkrył karty”! Kto pojedzie do Rio?

ROSJANa razie nie wiadomo, jaką decyzję podejmie FIVB w sprawie rosyjskiej reprezentacji. Niemniej szkoleniowiec aktualnych Mistrzów Olimpijskich zdecydował, kto pojedzie do Rio de Janeiro. Na kogo postawił Władimir Alekno?

Już wcześniej było wiadomo, że do Brazylii nie poleci Jurij Bierieżko. Zawodnik wyrażał chęć wsparcia rosyjskiego zespołu, jednak o wszystkim rozstrzygnęły jego problemy zdrowotne. W późniejszym czasie trener Rosjan postanowił wysłać do domu tegorocznego debiutanta, Lukasa Divisa. Z powodu stosowania dopingu od Sbornej został odsunięty Aleksandr Markin. Takie decyzje spowodowały, że skład nieco się wykrystalizował.

Jeśli chodzi o skład, Alekno zdecydował się nie eksperymentować. Wśród powołanych nie zabrakło miejsca dla tych bardziej i mniej doświadczonych zawodników. Fanów rosyjskiej reprezentacji z pewnością ucieszy powrót Aleksandra Wołkowa czy Maksima Michajłowa. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno nie było wiadomo czy Wołkow będzie w stanie kontynuować siatkarską karierę. Z kolei Michajłow nie grał w tegorocznej Lidze Światowej z powodu kłopotów zdrowotnych.

Skład reprezentacji Rosji na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016:

Rozgrywający: Sergiej Grankin, Igor Kobzar

Atakujący: Maksim Michajłow, Konstantin Bakun

Środkowi: Aleksandr Wołkow, Andrej Aszczew, Artiom Wolwicz

Przyjmujący: Sergiej Tietiuchin, Jegor Kliuka, Dmitrij Wołkow

Libero: Aleksej Werbow, Artiom Jermakow

Źródło: inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz