#VolleyNews: Vladimir Alekno podpisał kontrakt nie długopisem, a uściśnięciem dłoni

aleknoZarówno były trener Sbornej jak i jego podopieczni nie otrzymali żadnego wynagrodzenia z tytułu zdobycia czwartego miejsca na igrzyskach w Rio.

 

 

 

 

 

 

Dość zaskakującą sprawą jest sposób, w jaki trener Alekno współpracował z reprezentacją Rosji. Okazało się, że ten, który doprowadzał Sborną do olimpijskiego zwycięstwa w 2012 i brązu w 2008 roku, czterech podiów Ligi Światowej oraz finału Mistrzostw Europy nie miał nawet podpisanego kontraktu z federacją.

Rosyjska Federacja Siatkówki gorąco wierzyła w sukces swoich reprezentantów. Sami siatkarze również musieli pokładać w sobie wielkie nadzieje, gdyż umowa między federacją a zawodnikami sztabu dotyczyła wypłacenia honorarium tylko w przypadku zdobycia medalu na igrzyskach. Rosjanie znaleźli się tuż poza podium, więc oznacza to, że otrzymali tylko premie za klasyfikację końcową. Gdyby zakończyli zawody z medalami, każdy z nich mógłby liczyć na minimum 20 tysięcy dolarów oraz luksusowy samochód.

 

 

 

 

Źródło: worldofvolley.com

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz