#VolleyNews: Ten set przeszedł do historii!

FRANCJAMowa tutaj o czwartej i zarazem ostatniej partii w meczu Francja – Australia na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. 

Wszystko wskazywało w tym secie na to, że bez problemów Mistrzowie Europy poradzą sobie z Australią. Na tablicy wyników było 24:20 dla Francji. I właśnie wtedy atak z prawej strony zakończył Carroll, który chwilę później popisał się też skuteczną kontrą. Swojego ataku nie skończył Antonin Rouzier. Trener Francuzów próbował wybić z rytmu swoich rywali, zmuszając ich do błędu na zagrywce, biorąc czas. Ale nie zrobiło to wrażenia na graczach z Australii. Do remisu doprowadził atakujący Carroll. Następnie zaczęła się bardzo wyrównana gra. Żaden z zespołów nie odpuścił. Po błędzie Earvina N’Gapetha Australia przy stanie 27:26 miała piłkę setową, jednak nie zdołali tego wykorzystać. Nie była to jedyna okazja do przedłużenia meczu, ponieważ Francja na prowadzenie wyszła dopiero przy stanie 43:42. Po niesamowicie długich i zawziętych akcjach lepsi okazali się trójkolorowi. Mecz zakończył atak Kevina Le Roux ze środka.

Sama gra na przewagi trwała ponad 20 minut! Ten rekord ciężko będzie pobić!

źródło: polsatsport.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Patrycja Skalska

Patrycja Skalska

Jestem zwykłą polską nastolatką po uszy zakochaną w sporcie, a przede wszystkim siatkówce. Jedną z moich większych pasji jest fotografia. Uwielbiam pokazywać kibicom mecze moimi oczami. Moim największym sukcesem jest to, iż prowadzę Oficjalny Fan Page Piotra Nowakowskiego na facebooku :) Moje główne motto życiowe brzmi "nie ma rzeczy niemożliwych"

Dodaj komentarz