#VolleyNews: Szeroki skład „Sbornej” na LŚ 2016

flaga-Rosja1W poniedziałek rosyjska reprezentacja rozpoczyna swoje przygotowania do Ligi Światowej. Władimir Alekno przez długi czas ukrywał nazwiska powołanych przez siebie zawodników. Dopiero dziś tamtejsze media przedstawiły siatkarzy, którzy spotkają się na zgrupowaniu Sbornej.

Niespodzianek nie brakuje. W szerokim składzie znalazło się miejsce dla wielu klubowych podopiecznych Alekny. Jednak nie tylko znane nazwiska przykuwają uwagę. Podobnie ma się rzecz w przypadku jednego z naturalizowanych siatkarzy. Lukas Divis to postać, którą dobrze kojarzą polscy kibice. Miał on możliwość sprawdzenia swoich siatkarskich umiejętności w PlusLidze, a konkretnie w zespole Jastrzębskiego Węgla. Przed dwoma laty przyjmujący urodzony na Słowacji zdecydował się przyjąć rosyjskie obywatelstwo. Pierwotnie utrzymywał, że nie jest to związane z chęcią gry w kadrze narodowej Rosji. Jednak w tym roku znalazł się wśród powołanych przez Władimira Aleknę.

Przy okazji zaskoczeń warto zaznaczyć, że wiele wskazuje na powroty niektórych zawodników po długiej przerwie. Jednym z takich przykładów jest środkowy, Aleksandr Wołkow. Były gracz Zenitu Kazań przez długi czas wykluczony był z kadry narodowej ze względu na uraz. Teraz pojawiła się szansa na jego grę w Sbornej. Podobnie sprawa się ma w przypadku Tarasa Chteja, byłego kapitana Rosjan. Ostatni raz zagrał na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, później był pomijany przez ówczesnego szkoleniowca, Andreja Woronkowa.

Nie sposób nie wspomnieć także o Dmitriju Muserskim. Przypomnijmy, że w styczniu środkowy nie pojechał do Berlina, aby wspomóc kolegów w walce o olimpijską przepustkę. Do końca nie było wiadomo czy jeszcze zagra w reprezentacji. Z jego rezygnacji nie był zadowolony prezes rosyjskiej siatkówki. Jednak Alekno dał kolejną szansę swojemu graczowi i powołał zawodnika Biełogorie Biełgorod do szerokiej kadry.

Szeroki skład reprezentacji Rosji na Ligę Światową 2016:

Rozgrywający: Sergiej Grankin, Igor Kobzar, Dmitrij Kowaliow

Atakujący: Konstantin Bakun, Maksim Michajłow, Wiktor Połtajew

Środkowi: Andrej Aszczew, Aleksandr Wołkow, Artiom Wolwicz, Aleksandr Gucaliuk, Dmitrij Muserskij

Przyjmujący: Jurij Bereżko, Dmitrij Wołkow, Lukas Divis, Jegor Kliuka, Aleksandr Markin, Sergiej Tietiuchin, Taras Chtej

Libero: Roman Bragin, Aleksej Werbow, Walentin Krotkow

Źródło: volley.ru / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz