#VolleyNews: Szeroki skład Rosji na IO 2016

flaga-Rosja1Wciąż nie wiadomo, w jakim składzie Mistrzowie Olimpijscy zagrają w Rio de Janeiro. Ostateczna decyzja ma zapaść dopiero za ponad 10 dni, w dniu wylotu Rosjan do brazylijskiego miasta. Jednak już teraz Władimir Alekno postanowił częściowo odkryć karty i zaprezentować szeroki skład. Czy można mówić o zaskoczeniach?

Wśród siedemnastu zawodników ostatecznie zabrakło miejsca dla Jurija Bierieżko. Zawodnik od jakiegoś czasu zmaga się z kontuzją ścięgna Achillesa. Pierwotnie mówiło się o jego ewentualnym powołaniu. Jednak ostatecznie Alekno zdecydował o nie powołaniu przyjmującego do szerokiego składu.

Szkoleniowiec Zenitu Kazań i Sbornej postanowił dać szansę młodym zawodnikom. To sprawia, że widać jak wielu siatkarzy rozwinęło się w trakcie czterolecia pomiędzy Igrzyskami Olimpijskimi. Czy ostatecznie polecą do Rio de Janeiro? O tym zadecyduje Władimir Alekno.

Szeroki skład reprezentacji Rosji na Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro:

Rozgrywający: Siergiej Grankin, Igor Kobzar, Dmitrij Kowaliow

Atakujący: Konstantin Bakun, Maksim Michajłow, Wiktor Połtajew

Środkowi: Andrej Aszczew, Aleksandr Wołkow, Artiom Wolwicz, Dmitrij Muserskij

Przyjmujący: Dmitrij Wołkow, Lukas Divis, Jegor Kliuka, Aleksandr Markin, Siergiej Tietiuchin (kapitan)

Libero: Aleksej Werbow, Artiom Jermakow

Źródło: volley.ru / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz