#VolleyNews: Serbia – Włochy 3:0 towarzyszko

SerbiaLiga Światowa rusza już w przyszłym tygodniu. Wszystkie reprezentacje zatem szlifują formę! Nasza drużyna miała okazję grać w Światowym Turnieju Kwalifikacyjnym do IO, ale inne zespoły rozgrywają mecze towarzyskie. W jednym z takich meczy Serbia dość szybko pokonała Włochów zamykając mecz w trzech setach. 

Wczoraj w Trieście reprezentacje Włoch i Serbii zmierzyły się ze sobą towarzysko. Oczywiście, dla obu drużyn to ostatnie sprawdziany przed Ligą Światową 2016. Trener Italii, Gianlorenzo Blengini eksperymentował w wyniku czego największa obecnie gwiazda włoskiej siatkówki, Ivan Zaytsev zagrał na pozycji przyjmującego, a na jego nominalnej pozycji atakującego wystąpił Luca Vettori. Ten ostatni zdobył dla swojej drużyny najwięcej punktów (15).

Z kolei na pozycję atakującego w tym meczu Nikola Gribić desygnował Dražena Luburica. Młody zawodnik  LPR Volley Piacenza nazbierał najwięcej punktów dla swojej reprezentacji (16).

Włochy – Serbia 0:3 (20:25; 27:29; 20:25) 

Obie te drużyny jeszcze raz spotkają się towarzysko, jutro w Cividale del Friuli.

źródło: worldofvolley.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz