#VolleyNews: Sada Cruzeiro ponownie Klubowym Mistrzem Świata!

 

Brazylijskie Betim drugi rok z rzędu staje się szczęśliwym miejscem dla mistrza Brazylii. Były klub słynnego Wallace'a znów ogrywa w finale wielki Zenit Kazań.


Oprócz niepokonanego od dwóch lat Sada Cruzeiro i tegorocznego zdobywcy Ligi Mistrzów – Zenitu Kazań, do walki o trofeum włączyły się również klubowy mistrz Azji oraz Afryki, kolejno Taichung Bank i Tala'ea El-Gaish, zdobywcy dzikich kart Trentino Volley, Personal Bolivar i UPCN Volley Club, zeszłoroczny półfinalista zawodów. Oprócz nich znalazło się też miejsce dla gospodarza turnieju – Minas Tenis Clube. W tym roku rozgrywki poszerzono o dwa zespoły, co pozwoliło stworzyć dwie grupy po czterech uczestników w każdej z nich.

Obie grupy miały swoich liderów – przewodzenie w grupie A należało do Sada Cruzeiro. Broniący tytułu zawodnicy wygrali wszystkie mecze w grupie, oddając tylko jeden set Zenitowi Kazań, w pozostałych spotkaniach nie pozwolili przeciwnikowi na przekroczenie bariery dwudziestu punktów w secie. Podobnie było w grupie B, gdzie Trentino Volley również nie straciło więcej niż jednego seta, aczkolwiek ich zwycięstwa były nieco mniej pewne.

Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy z grup – Sada Cruzeiro i Zenit Kazań z grupy A, oraz Trentino Volley i Personal Bolivar z grupy B. Sada Cruzeiro przy rekordowej liczbie widzów na trybunach wywalczyła miejsce w finale, oddając zaledwie jednego seta rywalowi z San Carlos de Bolivar. Widowiska na znanym nam, bardzo wysokim poziomie spodziewać się było można w drugim półfinale, gdzie naprzeciwko siebie stanęli siatkarze Zenitu Kazań i Trentino Volley. Taki spektakl kibice mogli podziwiać dopiero w meczu o trzecie miejsce między Trentino a Personal Bolivar, gdzie doszło do bardzo zaciętej walki zakończonej dopiero w tie-breaku na korzyść włoskiego klubu, gdyż Zenit Kazań nie miał większych problemów z pokonaniem równie utytułowanego rywala w drodze o finał. W starciu o najwyższy cel Zenit Kazań znów uległ ambitnemu Sada Cruzeiro. Brazylijczycy zdominowali gości jeszcze bardziej niż w ubiegłym roku, gdyż zamknęli finał w trzech setach.

 

Wynik finału:

Sada Cruzeiro – Zenit Kazań 3:0 (25:21, 25:23, 25:15)

 

Składy finału:

Sada Cruzeiro: William Arjona, Evandro Guerra, Yoandry Leal, Rodrigo Leao, Robertlandy Simon, Isac Santos, Sergio Nogueira (L) oraz Fernando Kreling, Renan Buiatti, Leonardo Do Nascimento

Zenit Kazań: Aleksander Butko, Maxim Mikhaylov, Matthew Anderson, Wilfredo Leon, Artem Volvich, Andrey Ashchev, Aleksey Verbov (L) oraz Alexander Gutsalyuk, Evgeny Sivozhelez, Igor Kobzar

 

 

 

 

Źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz