#VolleyNews: Rosyjscy siatkarze wykluczeni z IO?

Ostatnio najgorętszym tematem przed Igrzyskami w Rio jest sprawa Rosjan. Jak wiadomo z Olimpiady zostali wycofani już lekkoatleci, u których wykryto środki dopingujące. O taki sam los dla wszystkich przedstawicieli Sbornej stara się Światowa Agencja Dopingowa. Co na to Prezydent FIVB?

Prezydent FIVB, Ary Graça oficjalnie ogłosił, że nie wyraża poparcia dla wniosku o wykluczenie Rosjan z Igrzysk. Prezydent twierdzi, że nie widzi przeciwwskazań do dopuszczenia na Igrzyska zarówno siatkarzy jak i siatkarek z Rosji, sprawę podsumowując słowami: "nie ma powodu, żeby ich karać".

Nie stwierdziliśmy jakiegokolwiek przypadku dopingu wśród rosyjskich siatkarzy. Ponadto badania zostały przeprowadzone poza Rosją, w Niemczech. – Oznajmił Ary Graça

Jednak, czy Prezydent FIVB zapomniał już o hucznej sprawie, jaką było wykrycie Meldonium we krwi Aleksandra Markina? Którego finalnie oczyszczono z zarzutów, uznając że ilość środka dopingującego jaką wykryto u siatkarza jest dopuszczalna.

Światowa Agencja Antydopingowa zwraca się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL) i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) o skreślenie z listy uczestników igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wszystkich zawodników zgłoszonych przez Rosyjski Komitet Olimpijskich i Rosyjski Komitet Paraolimpijski. – Oświadczenie Światowej Agencji Dopingowej w powyższej sprawie

Igrzyska rozpoczynają się już w sierpniu, lecz dalej nie ma decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w sprawie rosyjskich sportowców, którym za liczne stosowanie środków dopingujących grozi wykluczenie z rywalizacji w Rio.

źródło: polsatsport.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Aleksandra Szecówka

Aleksandra Szecówka

Mieszkam w Rybniku lecz działam jako czynny kibic Jastrzębskiego Węgla. Przyszła fotograf i dziennikarz sportowy. Gracz ze mnie kiepski, za to w kibicowaniu czuję się jak ryba w wodzie. Siatkówką i fotografią upiększam szarą rzeczywistość ;)

Dodaj komentarz