#VolleyNews: Rosjanie nadal osłabieni

rosjanieJuż za tydzień rozpocznie się finałowy turniej elity tegorocznej Ligi Światowej. Wśród najlepszych drużyn zabrakło miejsca dla aktualnych Mistrzów Olimpijskich. Jednak wydaje się, że brak awansu to nie jedyny problem rosyjskiej reprezentacji. Dlaczego?

Zaledwie wczoraj przytoczyliśmy słowa kapitana Sbornej, Siergieja Tietiuchina. Po porażce ze Stanami Zjednoczonymi doświadczony zawodnik wyznał, że brak konieczności wyjazdu do Krakowa to dobra opcja dla tamtejszego zespołu.

Rosyjskie media znalazły potwierdzenie tych słów. Okazuje się, że jedni z czołowych reprezentantów nadal nie są w pełni sił. Igor Kobzar niedawno był zmuszony opuścić kadrę z powodów zdrowotnych. Jednak wedle słów prezesa WFW, Stanisława Szewczenko, będzie on w stanie dołączyć do zgrupowania. Nieco gorzej sprawa wygląda w przypadku przyjmującego Jurija Bereżko. Opuścił on wszystkie mecze Sbornej podczas Ligi Światowej. W pewnym momencie liczono na jego powrót. Niestety na razie nic nie wskazuje na to, aby mógł szybko dołączyć do kolegów.

Jurij Bereżko nadal ma problemy ze ścięgnem Achillesa. Jego powrót do kadry narodowej nadal stoi pod znakiem zapytania – wyjaśnił Szewczenko.

Źródło: rsport.ru / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz