#VolleyNews: Rosja jedzie do Rio!

rosjanieReprezentacja Rosji nie została wykluczona z nadchodzących Igrzysk Olimpijskich. Jest to decyzja IOC, aczkolwiek przed rosyjskimi sportowcami stoi jeszcze jedna przeszkoda.

Dziś w Lozannie podjęto decyzję o niewykluczeniu Rosjan z IO w Rio. Prezydent IOC (Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego) stwierdził, iż niedopuszczenie całej reprezentacji Rosji do udziału w Igrzyskach byłoby niesprawiedliwe i krzywdzące dla sportowców, którzy nie mają z aferą dopingową niczego wspólnego. Tym samym IOC nie poparło sugestii WADA.

Decyzja IOC nie spowodowała jednak, iż po jej ogłoszeniu, w Rosji wystrzeliły korki od szampana. Ostateczną decyzję podejmą poszczególne federacje odpowiedzialne za konkretne dyscypliny. IAAF (federacja lekkoatletyczna) już przed podjęciem decyzji IOC uznała, iż udział rosyjskiej reprezentacji lekkoatletycznej w zawodach jest niemożliwy i uzyskała poparcie IOC.

Dodatkowo, każdy rosyjski sportowiec będzie musiał przejść dokładne badanie na obecność niedozwolonych substancji dopingujących. Do udziału w Igrzyskach nie zostaną też dopuszczeni sportowcy, którzy mają już na koncie przewinienia związane ze stosowaniem dopingu.

Źródło: www.worldofvolley.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz