#VolleyNews: Polska drużyna lepsza od gwiazd światowej siatkówki

mecz gwiazdWczoraj w Gdyni odbył się pierwszy z dwóch meczy, które są pożegnaniem Pawła Zagumnego z biało-czerwonymi barwami. W piątkowe popołudnie lepsza okazała się Polska Reprezentacja Gwiazd, która pokonała Światową Reprezentację Gwiazd.

Do Gdyni przybyło wczoraj wiele zagranicznych gwiazd jak i polskich znanych zawodników. Starcie tych dwóch drużyn było pokazowym spotkaniem, które jednocześnie rozpoczęło wydarzenie kończące karierę reprezentacyjną polskiego rozgrywającego, Pawła Zagumnego. Drugim meczem, który ostatecznie zwieńczy wieloletnią pracę zawodnika AZS-u Politechniki Warszawskiej, będzie jutrzejszy Mecz Gwiazd w Katowicach.

W Gdyni Arena szkoleniowcem Polskiej Drużyny Gwiazd został Waldemar Wspaniały, a Światowy Zespół Gwiazd poprowadził trener Andrea Anastasi. Przed rozpoczęciem pojedynku, selekcjonerzy i zawodnicy uzgodnili, że rozegrają trzy pełne partie. W pierwszym secie znaczącą przewagę uzyskali polscy gracze, jednak już w kolejnej odsłonie zagraniczni goście wyrównali stan meczu. Trzeci set był już znacznie równiejszy i do końca prowadzona była walka o zwycięstwo. Ostatecznie ta partia padła łupem polskiej drużyny, która wygrała całe spotkanie przed gdyńską publicznością.

Polska Drużyna Gwiazd – Światowa Drużyna Gwiazd 2:1 (25:17, 18:25, 26:24)

Składy zespołów:

Polska Drużyna Gwiazd: Nowak, K. Stelmach, Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Szczerbaniuk, Gacek oraz A. Stelmach, Papke, Prus, Stancelewski, Szymański

Światowa Drużyna Gwiazd: Grbić, Giani, Nalbert, Antiga, Paszycki, Lee, Samica oraz Giba, Masny, Fiel

Źródło: pzps.pl / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz