#VOLLEYNEWS: Polska drugą drużyną rankingu FIVB!

fivbMimo, iż Polacy zakończyli swój udział na Igrzyskach Olimpijskich w ćwierćfinale, nadal w rankingu FIVB zajmują bardzo wysokie, bo aż drugie miejsce. 

Lepsza od polskiej reprezentacji jest tylko Brazylia, która zdołała wygrać cały turniej w Rio de Janeiro. Drużyna ta od bardzo dawna utrzymuje się na tej pozycji.

Dzięki swoim osiągnięciom  Amerykanie uplasowali się na trzecim miejscu, awansując o trzy pozycje. Jest to zasługa brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich.

Bez zmian tuż za podium znajdują się Włosi. Natomiast dużym zaskoczeniem jest spadek Rosjan na piątą pozycję. Szóste miejsce należy do Argentyny, która jest odpowiednio przed Iranem i Kanadą.

Mimo, iż Francja prezentowała w ostatnim czasie bardzo ciekawą siatkówkę to są oni dopiero na dziewiątym miejscu. Co ciekawe awansowali oni jeszcze o dwa miejsca, więc wcześniej nie byli nawet w pierwszej dziesiątce rankingu.

Dziesiąta i jedenasta pozycja należy do drużyn, które nie brały udziału w Igrzyskach. Mowa tutaj o Serbii i Niemcach.

Największy awans należy do Egiptu, który aktualnie znajduje się na dwunastym miejscu, czyli o osiem pozycji więcej niż wcześniej.

źródło: fivb.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Patrycja Skalska

Patrycja Skalska

Jestem zwykłą polską nastolatką po uszy zakochaną w sporcie, a przede wszystkim siatkówce. Jedną z moich większych pasji jest fotografia. Uwielbiam pokazywać kibicom mecze moimi oczami. Moim największym sukcesem jest to, iż prowadzę Oficjalny Fan Page Piotra Nowakowskiego na facebooku :) Moje główne motto życiowe brzmi "nie ma rzeczy niemożliwych"

Dodaj komentarz