#VolleyNews: Polscy siatkarze bez trenera!

 

Trener Ferdinando De Giorgi został oficjalnie odwołany z funkcji selekcjonera polskich siatkarzy.

W specjalnie wydanym komunikacie Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że powodem zwolnienia szkoleniowca była słaba postawa naszych siatkarzy w minionym sezonie reprezentacyjnym. Decyzję o nieprzedłużeniu umowy z 55-letnim Włochem Zarząd podjął jednogłośnie, podkreślając, że De Giorgi nie osiągnął żadnego z wyznaczonych przed sezonem celów, a ponadto nie dostrzega swojej winy w słabej postawie naszych kadrowiczów, tłumacząc kolejne niepowodzenia zmianą pokoleniową jaka następuje w zespole od 2014 roku. 

Przypomnijmy, że Ferdinando De Giorgi został wybrany na stanowisko po zwolnieniu Stephane'a Antigi, który sięgnął z Polakami po złoto Mistrzostw Świata. Argumentami przemawiającymi za zatrudnieniem tego właśnie kandydata były wyniki jakie osiągał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (z tą drużyną szkoleniowiec dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju) oraz znajomość polskich realiów. Niestety sukcesy klubowe nie przełożyły się na wyniki reprezentacji. Warto dodać, iż były trener naszej drużyny prowadził ją przez zaledwie dziewięć miesięcy i jest to najkrótsza kadencja trenerska w XXI wieku. Przez cały czas pracy Włocha powtarzano, że głównym celem sezonu jest dobry występ w Mistrzostwach Europy, niestety cel ten nie został zrealizowany a biało-czerwoni zakończyli swój udział po przegranej w barażowym ze Słowenią (przegranym 0:3) i ostatecznie uplasowali się na 10. pozycji. Po słabym występie w Czempionacie Starego Kontynentu Włoch stwierdził, że powinno się podziękować za pracę całego sztabu szkoleniowego oraz zawodników w sezonie, bowiem dali oni z siebie wszystko. Selekcjoner trzykrotnie spotykał się z władzami PZPS, lecz nie zdołał ich przekonać do swoich racji. 

W kuluarach rozpoczęły się już spekulacje na temat następcy zdymisjonowanego trenera. Nieoficjalnie mówi się o zatrudnieniu kogoś z Polski, a najmocniejszymi kandydatami są Piotr Gruszka, Jakub Bednaruk oraz Andrzej Kowal. Decyzję w tej sprawie poznamy w ciągu najbliższych kilku tygodni.

źródło inf.własna / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kamila Zając

Kamila Zając

Zakochana w siatkówce od lat 26-letnia dziewczyna z marzeniami. Absolwentka prawa z dziennikarskimi ambicjami. Nałogowy pochłaniacz książek z poczuciem humoru. Fanka muzyki rockowej i czekolady. Miłośniczka podróży i przygód. :) Kibicuję głośno i wiernie. Oprócz miłości do naszej kadry moje serce wypełnia sympatia do reprezentacji Francji oraz Giby :)

Dodaj komentarz