#VolleyNews: Polscy juniorzy powalczą o medale!

juniorzy2Reprezentacja Polski juniorów, która bierze udział w mistrzostwach Europy w Bułgarii, pozostała niepokonaną drużyną w całej fazie grupowej. W ostatnim pojedynku biało-czerwoni zmierzyli się z Bułgarią, którą pokonali w trzech setach i tym samym awansowali do półfinału.

Podopieczni Sebastiana Pawlika od pierwszego spotkania na mistrzostwach Europy prezentowali bardzo dobrą formę. Już w pierwszym pojedynku pokonali w pięciu setach silny zespół Francji. Gra biało-czerwonych z meczu na mecz była jeszcze skuteczniejsza, dzięki czemu wygrali oni kolejne cztery spotkania. Po trzysetowym triumfie nad gospodarzem turnieju, Bułgarią, Polacy zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i z kompletem zwycięstw awansowali do półfinału.

Jutro nasi reprezentanci mają jeden dzień przerwy, jednak w piątek (9 września) zagrają pojedynek, którego stawką będzie wejście do finału mistrzostw Europy juniorów. W półfinale kadra Polski zmierzy się z drużyną Rosji, która w swojej grupie zajęła drugą pozycję. Wszystkie spotkania transmitowane są na stronie laola.tv, zapraszamy do kibicowania.

Polska – Bułgaria 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

Składy drużyn:

Polska: Kozub, Kwolek, Huber, Ziobrowski, Fornal, Kochanowski, Masłowski (libero) oraz Jakubiszak, Woch, Rajchelt, Busch

Bułgaria: Cwetanow, Lutskanow, Manczew, Parapunow, Grozdanow, Szekerdziew, Dramow (libero) oraz Mihajew, Ignatow, Pawłow, Iordanow

Źródło/fot.: pzps.pl / cev.lu / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz