#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (4.06 – 10.06)

 

Nowy potentat w rosyjskiej Superlidze. Kapitan naszej reprezentacji kontuzjowany. Kolejna porcja plusligowych transferów. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych siatkarskich wiadomości.


Nowy klub w rosyjskiej Superlidze

Już jakiś czas temu w siatkarskim świecie mówiło się o tym, że rosyjski koncern, Gazprom ma dać podwaliny pod siatkarski klub, którego siedzibą będzie Sankt Petersburg. W tym tygodniu Gazprom potwierdził, że tak będzie. Na razie wiadomo jedynie, że włodarze klubu będą mieli spory budżet, którym będą mogli zarządzać. Drużyna ma przystąpić do rozgrywek najwyższej siatkarskiej klasy w Rosji, Superligi. Czy jednak nie jest za późno na budowaniu drużyny na nadchodzący sezon przekonamy się już niebawem.

Kontuzja Michała Kubiaka

W czasie piątkowego meczu reprezentacji Polski z Bułgarią Michał Kubiak, kapitan naszej reprezentacji doznał urazu. Musiał zejść z boiska i już na nie powrócił. Jan Sokal, lekarz naszej reprezentacji stwierdził, że przyjmujący doznał uszkodzenia więzadła rozdwojonego w prawej stopie, głównie w części piętowo – łódkowej. Fizjoterapeuci już pracują nad powrotem do pełni zdrowia naszego kapitana. Jak przynał sam zainteresowany, na pewno nie wyjdzie na boisko w Warnie, lecz może być już gotowy, by pomóc naszej drużynie w kolejny weekend, kiedy to nasza reprezentacja będzie gospodarzem turnieju.

Powstał pierwszy międzynarodowy klub siatkarski!

To historyczny moment w historii klubowej siatkówki. Drużyna Hypo Tirol Volleyballteam Innsbruck, Mistrz Austrii połączyła się z niemieckim TSV Unterhaching. W rezultacie mamy jeden klub Hypo Tirol AlpenVolleys, który będzie występował w kolejnym sezonie w niemieckiej Bundeslidze. Swoje mecze "domowe" zespół będzie rozgrywał głównie w Unterhaching, ale i jest kilka zaplanowanych w Innsbrucku. Idea fuzji zrodziła się już trzy lata temu. Kluby zachowają jednak oddzielne zespoły młodzieżowe. 

Plusligowe transfery

Kolejny już przegląd plusligowych transferów zaczniemy od drużyny Mistrza Polski. W kolejnym sezonie będziemy oglądać w Zaksie Marco Falaschiego, który poprzedni sezon spędził w GKS-ie Katowice oraz Sławomira Jungiewicza dotychczasowego zawodnika Tv Buhl. Na pewno w zespole pozostanie Sam Deroo. Z kolei Grzegorz Pająk zamienił Kędzierzyn-Koźle na Zawiercie, czyli beniaminka kolejnego sezonu Plusligi. Tym samym dołączy do kolegi z byłej drużyny, Grzegorza Boćka. Natomiast szeregi Łuczniczki Bydgoszcz zasili Metodi Ananiev. Bułgraski przyjmujący był siatkarzem AZS-u Indykpol Olsztyn w sezonach 2011/2012 i 2012/2013. Indykpol AZS Olsztyn zakontraktował tymczasem młodego Belga. To Thomas Rousseaux. Przyjmujący ostatnio broniący barw VfB Friedrichshafen. Na swoim koncie ma trzykrotne Mistrzostwo Belgii z Knack Roeselare. Nowego zawodnika pozyskał także BBTS Bielsko-Biała. Jest nim atakujący Jakub Bucki, który poprzedni sezon spędził w KPS-ie Siedlce. Onico Warszawa żegna się natomiast z Łukaszem Łapszyńskim, ale jednocześnie wita nowego zawodnika. W klubie ze stolicy będziemy oglądać Nikola Gjorgieva, który ma za sobą występy w Paris Volley i Toray Arrows. Macedończyk może grać zarówno na pozycji atakującego, jak i przyjmującego. Z kolei w swoich dotychczasowych klubach zostają: Mateusz Kowalski, Damian Boruch i Maciej Fijałek. Pierwszy dalej będzie reprezentował MKS Będzin, drugi karierę będzie kontynuował w Jastrzębskim Węglu, ostatni pozostanie w zespole GKS-y Katowice. Miłosz Hebda, który pożegnał się z LOTOS-em Trefl Gdańsk, a od kolejnego sezonu będzie bronił barw włoskiej drużyny, New Mater Castellana Grotte.

źródła: sport.ru/ plusliga.pl/ volleyballteamtirol.com/ informacja prasowa – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz