#VolleyNews: Podsumowanie tygodni (18.12 – 31.12)

Jakub Bednaruk oddał się do dyspozycji Zarządu Łuczniczki Bydgoszcz. Poznaliśmy pierwszego obok naszej reprezentacji uczestnika XVI Memoriału Wagnera. Co jeszcze wydarzyło się w świecie męskiej siatkówki w minionym czasie? Zapraszamy na podsumowanie.

Druga kolejka Ligi Mistrzów w wykonaniu polskich drużyn

Jeszcze przed przerwą świąteczną najlepszych siatkarzy świata czekały ważne pojedynki w Lidze Mistrzów. Jastrzębski Węgiel gościł tym razem zespół Spacer’s Toulouse. Jastrzębianie postawili rywalom bardzo trudne warunki i cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Nie oddali rywalom ani seta! Wicemistrzowie Francji musieli przełknąć gorycz porażki. Z kolei dla zawodników ze Śląska to drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. PGE Skra Bełchatów musiała odbyć długą podróż do Rosji, gdzie zmierzyła się z Lokomotiwem Nowosybirsk. Niestety, z powodu urazu pleców wystąpić w meczu nie mógł Mariusz Wlazły. Rosjanie zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko i osłabiona Skra nie mogła zagrozić w tym meczu gospodarzom. Spotkanie zakończyło się po trzech setach, a dla zawodników Roberto Piazzy to już druga porażka w tych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zaksa Kędzierzyn-Koźle w własnej hali podejmowała drużynę Trentino Diatec. Mecz nie rozpoczął się dobrze dla kędzierzynian, bo dość szybko pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść Włosi. W kolejnej odsłonie meczu swojej szansy w postaci piłki setowej nie wykorzystali gospodarze. Przyjezdni pierwszej nadarzającej się okazji nie zmarnowali. Choć sytuacja ZAKSY nie była najlepsza to trzeci set również był zacięty, a w końcówce więcej szczęścia mieli podopieczni Andrei Gardiniego. W kolejnej partii Mistrzowie Polski wyraźnie triumfowali. O losach spotkania przesądził tie-break, który ponownie był wyrównany. Ku uciesze kibiców w Hali Azoty kropkę nad i postawił Maurice Torres i to jego drużyna zwyciężyła w tym meczu. Dla kędzierzynian to drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel – Spacer’s Toulouse 3:0 (25:10, 25:21, 25:20)

Lokomotiv Nowosybirsk – PGE Skra 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trentino Diatec 3:2 (18:25, 24:26, 25:23, 25:15, 15:12)

Jakub Bednaruk oddał się do dyspozycji Zarządu Łuczniczki Bydgoszcz

Tuż przed świętami prezes klubu, Łuczniczka Bydgoszcz, Piotr Sieńko wydał oświadczenie. Informuje w nim, że trener drużyny, Jakub Bednaruk oddał się do dyspozycji Zarządu Łuczniczki Bydgoszcz, ze względu na to, że prowadzona przez niego drużyna osiąga dalekie od oczekiwanych wyników. Mimo to, prezes klubu, jak i cały Zarząd podkreślił, że nie chce rezygnować z usług aktualnego trenera i mają nadzieję, że ciężki trening przyniesie lepsze rezultaty w kolejnych plusligowych pojedynkach.

AZS PWSZ Stal Nysa I APP KRISPOL Września w ćwierćfinale Pucharu Polski

W V rundzie rozgrywek o Puchar Polski AZS PWSZ Stal Nysa pokonała zespół Lechii Tomaszowa Mazowieckiego oddając rywalowi jednego seta. W ślady zawodników z Nysy poszła drużyna APP Krispol Września triumfując po trzysetowym pojedynku przeciw zespołowi Aqua Zdrój Wałbrzych. Zwycięskie drużyny zapewniły sobie miejsce w ćwierćfinale. W ćwierćfinale dołączy do nich sześć zespołów, które na półmetku fazy zasadniczej w plusligowej tabeli zajmą najwyższe miejsca. Turniej finałowy wyłaniający zwycięzce Pucharu Polski odbędzie się we Wrocławiu w dniach 27-28 stycznia.

Rosja uczestnikiem XVI Memoriału Wagnera

Jak już zapowiadaliśmy szesnasta edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 24 – 26 sierpnia. Poznaliśmy właśnie kolejnego obok gospodarzy turnieju, czyli reprezentacji Polski, uczestnika. To aktualni Mistrzowie Europy, reprezentacja Rosji. W poprzedniej edycji Rosjanie również brali udział i zajęli wówczas 3. miejsce. Następnych dwóch uczestników turnieju, jak i jego dokładną lokalizację poznamy wkrótce.

Benjamin Toniutti zostaje w Kędzierzynie-Koźlu na kolejny sezon

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała bardzo miłą niespodziankę dla swoich kibiców w pierwszy dzień Nowego Roku! Klub przedłużył kontrakt z kapitanem zespołu, Benjaminem Toniuttim. Rozgrywający i tak samo klub są bardzo zadowoleni z rozwoju wypadków. Francuz jest zawodnikiem drużyny z Opolszczyzny od sezonu 2015/2016 i dwukrotnie z nią sięgał po tytuł Mistrza Polski.

źródła: informacja własna/ luczniczkabydgoszcz.pl/ pzps.pl/ zaksa.pl – opracowanie własne