#VolleyNews: Podsumowanie dnia (30.05)

 

Mecz Polaków w Siatkarskiej Lidze Narodów już za dwa dni! Biało-czerwoni dostarczą nam kolejną dawkę emocji! Tych nie brakuje także w karuzeli transferowej, która z każdym dniem nabiera rozpędu. Jakie informacje dzisiaj nam przyniosła? Sprawdźmy!

Mecz Polaków już pojutrze!

Odliczamy dni do kolejnego starcia biało-czerwonych w Siatkarskiej Lidze Narodów! Już za dwa dni podopieczni trenera Vitala Heynena zmierzą się w łódzkiej Atlas Arenie z reprezentacją Francji. Czy Polacy powtórzą sukces z minionego weekendu? Tego im życzymy! W tym samym dniu, po meczu biało-czerwonych, po przeciwnych stronach siatki staną Chińczycy oraz Niemcy. Na pewno emocji nie zabraknie!

Transferowe newsy

Karuzela transferowa codziennie przynosi nam dawkę nowych informacji – kto gdzie zostaje? kto dokąd odchodzi? W dzisiejszym dniu dowiedzieliśmy się, że Szymon Romać po odejściu z PGE Skry Bełchatów, od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy francuskiego Cambrai Volley. Z kolei jeśli chodzi o polską ligę, to nowymi graczami może pochwalić się Jastrzębski Węgiel, Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz Cuprum Lubin. Zespół z Jastrzębia-Zdroju pozyskał bowiem Nikodema Wolańskiego, a także Jakuba Buckiego. Rozgrywający w sezonie 2016/2017 występował na belgijskich parkietach. W zeszłym roku zaś wrócił do Polski, gdzie grał w pierwszoligowej Stali Nysa. Drugi gracz jastrzębskiej drużyny w minionym sezonie był atakującym BBTS-u Bielsko-Biała. Do zespołu zawiercian dołączył z kolei Michał Masny. Rozgrywający w minionym sezonie punktował dla Cuprum Lubin. Skoro już mowa o tej drużynie, to warto wspomnieć, iż jej szeregi zasilił nowy zawodnik – Jędrzej Gruszczyński. Libero związał się z klubem dwuletnim kontraktem. Wcześniej bronił barw ONICO Warszawa. Przyszedł i czas na pożegnania… Z MKS-em Będzin żegna się Jonah Seif. Siatkarz, występujący na pozycji rozgrywającego, od 2016 roku grał w będzińskiej drużynie.  

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych:

Przychodzą: Szymon Romać (Cambrai Volley), Nikodem Wolański, Jakub Bucki (obaj w Jastrzębskim Węglu), Michał Masny (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Jędrzej Gruszczyński (Cuprum Lubin)
Odchodzą: Jonah Seif (MKS Będzin)

źródło: ks.cuprum.pl / aluronvirtu.pl / mksbedzin.pl / jastrzebskiwegiel.pl / cambraivolley.com / informacja własna
Fot. Anna Maria Żbik (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.