#VolleyNews: Podsumowanie dni (9-10.08)

 

Jakie siatkarskie wieści zaserwowały nam ostatnie dwa dni?  Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem.

Mistrzostwa Świata za 30 dni!

Do wyczekiwanych przez kibiców Mistrzostw Świata pozostało już tylko 30 dni! Gospodarzami wrześniowej siatkarskiej imprezy są Włochy oraz Bułgaria. Mecze inaugurujące zawody rozegrane zostaną 9 września. Tego dnia Włochy zmierzą się z Japonią, zaś reprezentacja Bułgarii stanie naprzeciwko Finlandii.

Bilety meet&greet

Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej – ruszyła sprzedaż biletów w kategorii meet&greet na mecz towarzyski Polska – Belgia, który zostanie rozegrany 4 września w Netto Arenie w Szczecinie. Wejściówki te można zakupić w cenie 199 zł na stronie ebilet.pl. Zapewniają one dobrą widoczność z trybun. Oprócz tego po meczu będzie możliwość spotkania z reprezentantami naszego kraju.

Wojciech Grzyb nowym kapitanem Trefla Gdańsk

Wojciech Grzyb od przyszłego sezonu będzie pełnił nową rolę w zespole „gdańskich lwów”. Środkowy został bowiem nowym kapitanem gdańskiej drużyny. Wcześniej funkcję kapitana pełnił Mateusz Mika, który po łącznie pięciu latach gry odszedł z Gdańska i związał się kontraktem z Asseco Resovią Rzeszów.

Transferowe newsy

Stocznia Szczecin może pochwalić się kolejnym zawodnikiem. Do klubu dołączył bowiem mistrz Polski w kategorii juniorów – Bartosz Firszt. Tytuł ten wywalczył z drużyną KS Metro Warszawa. 19-letni przyjmujący występował także w barwach narodowych podczas rozgrywek Mistrzostw Europy U-20, które miały miejsce w Belgii oraz Holandii w lipcu bieżącego roku. Zawodnik ten zasilił szeregi szczecińskiego zespołu, dzięki czemu będzie miał okazję zadebiutować na plusligowych parkietach.

źródło: kpsstocznia.pl / PZPS / sport.trefl.com / informacja własna
Fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.