#VolleyNews: Podsumowanie dni (5-6.08)

 

Przygotowania do Mistrzostw Świata trwają. Zaglądamy też do plusligowych obozów – które kluby rozpoczynają już przygotowania do nadchodzącego sezonu, a które jeszcze mają wakacje? Zapraszamy na podsumowanie informacji z ostatnich dni.

Polacy zdobywają szczyty

Powoli dobiega końca zgrupowanie reprezentacji Polski w Zakopanem przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata. Polacy w tatrzańskiej stolicy przebywać będą do najbliższego czwartku, 9 sierpnia. Dziś, w ramach treningu siłowego, podopieczni Vitala Heynena zdobyli Rysy – najwyższy szczyt polskiej części Tatr. Warto wspomnieć, że dla szkoleniowca biało-czerwonych nie była to pierwsza wycieczka podczas trwającego od 29 lipca zgrupowania.

Belgowie przed mundialem

Trwają przygotowania do walki o czempionat globu. Zgrupowanie Belgów trwa od dwóch tygodni, a aktualnie trenują oni w 17-osobowym składzie. Andrea Anastasi zaplanował dla swoich podopiecznych szereg spotkań kontrolnych, dwa z nich odbędą się w Szczecinie, a po drugiej stronie siatki stanie polska reprezentacja.
Kadra Belgii na Mistrzostwa Świata 2018:
rozgrywający:
Stijn D’Hulst, Matthias Valkiers
atakujący: Gert van Walle, Bram van den Dries, Hendrik Tuerlinckx, Jolan Cox
środkowi: Pieter Verhees, Arno van de Velde, Simon van de Voorde, Pieter Coolman
przyjmujący: Sam Deroo, Tomas Rousseaux, Kevin Klinkenberg, François Lecat, Igor Grobelny
libero: Lowie Stuer, Jelle Ribbens
Sparingi reprezentacji Belgii przed Mistrzostwami Świata 2018:
24-26 sierpnia – Bułgaria
1-2 września – Holandia
4-5 września – Polska
8-9 września – Australia
Przypomnijmy, w Mistrzostwach Świata reprezentacja Belgii znajduje się w grupie A, więc w pierwszej fazie zmierzy się kolejno z Argentyną, Włochami, Słowenią, Japonią i Dominikaną. Spotkania odbędą się we włoskiej Florencji.

Sergiej Szlapnikow skreśla pierwsze nazwiska

Również Rosjanie przebywają aktualnie na zgrupowaniu przed siatkarskim mundialem. Dotychczas uczestniczyło w nim 29 zawodników. Tymczasem szkoleniowiec Sbornej dokonał pierwszej selekcji i skreślił 10 nazwisk. W grze o ostateczną czternastkę pozostało zatem 19 zawodników.
Kadra Rosji na drugą część zgrupowania do Mistrzostw Świata:
rozgrywający: Aleksander Butko, Siergiej Grankin, Dmitrij Kowaljew
atakujący: Paweł Krugłow, Maksim Michajłow, Wiktor Polietajew
środkowi: Ilja Własow, Artiom Wolwicz, Ilias Kurkajew, Dmitrij Muserski
przyjmujący: Jurij Biereżko, Dmitrij Wołkow, Jegor Kliuka, Anton Karpuchow, Aleksiej Rodiszew, Kirił Ursow
libero: Aleksiej Wierbow, Aleksiej Kabeszow, Aleksander Sokołow
Jednym z ostatnich sprawdzianów przed mundialem będzie dla Rosjan Memoriał Wagnera, rozgrywany w Krakowie w dniach 24-26 sierpnia. Podopieczni Szlapnikowa w fazie grupowej znaleźli się w grupie C, więc we włoskim Bari zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, Serbią, Australią, Tunezją i Kamerunem.

Szeroki skład Argentyny na Mistrzostwa Świata

Reprezentacje za oceanem również nie próżnują. Julio Velasco podał 28-osoby szeroki skład Argentyńczyków na nadchodzące Mistrzostwa Świata:
rozgrywający: Maximiliano Cavanna, Matías Sánchez, Luciano De Cecco, Gaspar Bitar
atakujący: Bruno Lima, Germán Johansen, Martín Ramos
środkowi: Sebastián Solé, Agustín Loser, Joaquín Gallego, Pablo Crer, Gastón Fernández, Liam Arreche, Nizolás Zerba
przyjmujący: Cristian Poglajen, Tomás López, Lisandro Zanotti, Jan Martínez, Facundo Conte, Alejandro Toro, Nicolás Bruno, Ezequiel Palacios, Ignacio Luengas, Luciano Palonsky
libero: Santiago Danani, Franco Massimino, Alexis González, Ignacio Fernández
Szkoleniowiec Albicelestes będzie musiał zredukować obecną ekipę o połowę. Tymczasem reprezentacja Argentyny w najbliższych dniach, bo już od środy do piątku rozegra w Buenos Aires trzy kontrolne spotkania z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Argentyńczycy mundial rozpoczną od zmagań w grupie A, natomiast Amerykanie w grupie C.

Przygotowania do sezonu ligowego trwają

W sobotnim podsumowaniu informowaliśmy o rozpoczęciu treningów przez GKS Katowice oraz Trefl Gdańsk. Dziś dołączają kolejne drużyny. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w okrojonym składzie spotkali się w Podkarpackim Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia w celu odbycia badań przed okresem przygotowawczym. Koniec wakacji nadszedł również w Olsztynie. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn również stawili się dziś na badaniach lekarskich. Akademicy uchylili jednak rąbka tajemnicy, dzięki czemu poznaliśmy przedsezonowe plany treningowe ekipy Roberto Santilliego. Swoje pierwsze spotkania towarzyskie olsztynianie rozegrają przeciwko Treflowi Gdańsk – najpierw w Iławie (30-31 sierpnia), a tydzień później w Przywidzu (6-7 września). W połowie września Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w Rypinie z ONICO Warszawą (14-15 września). Trzy kolejne weekendy z rzędu to udział podopiecznych Roberto Santilliego w turniejach towarzyskich: w dniach 21-23 września w Suwałkach (Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, Chemik Bydgoszcz, Ślepsk Suwałki), następnie w dniach 28-30 września w Karpaczu (Indykpol AZS Olsztyn, PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Dukla Liberec) oraz w weekend poprzedzający Plusligę (5-7 października) podczas turnieju towarzyskiego w Kozienicach.

Plan przygotowań Aluron Virtu Warty Zawiercie

Zawiercianom pozostał jeszcze tydzień wakacji. Siatkarze spotkają się na treningach w najbliższy poniedziałek, 13 sierpnia. Pierwszą część przygotowań poprowadzi drugi trener – Dominik Kwapisiewicz. Jurajscy Rycerze sparingi rozpoczną 21 września meczem u siebie przeciwko wicemistrzowi Polski – ZAKSIE Kędzierzyn Koźle. Dzień później odbędzie się spotkanie rewanżowe w Strzelcach Opolskich. 26 września ekipa Marka Lebedewa zmierzy się z United Volleys Frankfurt, następnie w dniach 28-29 września weźmie udział w turnieju towarzyskim w Katowicach (Aluron Virtu Warta Zawiercie, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, United Volley Frankfurt). 5 października we własnej hali siatkarze z Zagłębia Dąbrowskiego ponownie podejmą ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle, a w weekend poprzedzający rozpoczęcie sezonu spędzą na XIV Memoriale Arkadiusza Gołasia w Swarzędzu-Zalasewie (Aluron Virtu Warta Zawiercie, ONICO Warszawa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin).

Okres przygotowawczy ONICO Warszawy

Stołeczni siatkarze powrócą do treningów za 2 tygodnie, 20 sierpnia. W związku z nadchodzącymi Mistrzostwami Świata, w pierwszej fazie przygotowań do sezonu zespół poprowadzą Fabio Storti (drugi trener klubu) oraz Wojciech Sibiga (trener przygotowania fizycznego). Zawodnicy ONICO Warszawa spotkania kontrolne rozpoczną od dwumeczu z Indykpolem AZS Olsztyn w dniach 14-15 września w Rypinie. Tydzień później odbędą się dwa kolejne sparingi, a o miejscu i przeciwniku dowiemy się w najbliższym czasie. W ostatni weekend września (28-29 września) podopieczni Stephane’a Antigi wezmą udział w Turnieju Pamięci Wojciecha Wesołowskiego w Solcu Kujawskim (ONICO Warszawa, Chemik Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, Berlin Recycling Volleys), a tydzień później (6-7 października) w XIV Memoriale Arkadiusza Gołasia, który w tym roku odbędzie się w Swarzędzu-Zalasewie (ONICO Warszawa, Aluron Virtu Warta Zawiercie, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin).

Będzinianie ponumerowani

Zawodnicy MKS-u Będzin wybrali numery, z którymi będą grać w najbliższym sezonie. Większość siatkarzy zachowała dotychczasowe numery, zmiany dokonał jedynie Szymon Gregorowicz. Pełna lista zawodników prezentuje się następująco:
-1- Tomasz Kowalski
3- Adrian Buchowski
4- Łukasz Kozub
5- Artur Ratajczak
7- Mateusz Kowalski
10- Bartłomiej Grzechnik
-12- Jan Fornal
13- Michał Potera
14- Jakub Peszko
16- Rafał Faryna
17- Szymon Gregorowicz
18– Jake Langlois
20- Lincoln Williams

Siatkarze Cuprum Lubin wybrali numery

Również Miedziowi dokonali wyboru swoich numerów na najbliższy sezon:
-2- Marcyniak Mariusz
-5- Kert Toobal
-6- Damian Boruch
-7- Maciej Gorzkiewicz
-8- Adrian Patucha
-9- Igor Grobelny
-10- Jakub Wachnik
-11- Filip Biegun
-12- Przemysław Smoliński
-13- Jędrzej Gruszczyński
-15- Masahiro Yanagida
-16- Bartosz Makoś
-17- Bartłomiej Zawalski
-18- Jakub Ziobrowski

źródło: informacje własne/ plusliga.pl/ indykpolazs.pl/ onicowarszawa.pl/ aluronvirtu.pl/ mksbedzin.pl/ ks.cuprum.pl/ – opracowanie własne
fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD/SkowroGraphy)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)