#VolleyNews: Podsumowanie dni (26-27.07)

 

Jakie siatkarskie wydarzenia miały miejsce przez ostatnie dwa dni? Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem.

Finlandia przygotowuje się do MŚ

Reprezentacja Finlandii rozpoczęła przygotowania do Mistrzostw Świata. Pierwszym celem Finów jest jednak wywalczenie (w sierpniu) przepustki do gry w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Grupowymi rywalami fińskiej kadry są Duńczycy oraz Rumuni. Rozgrywki te będą również sprawdzianem przed wrześniową imprezą. Podopieczni trenera Sammelvuo w fazie grupowej MŚ staną naprzeciwko Bułgarii, Polski, Iranu, Kuby oraz Portoryko.

Skład kadry Finlandii:
rozgrywający: Eemi Tervaportti, Mikko Esko
atakujący: Urpo Sivula, Samuli Kaislasalo, Joonas Jokela,
środkowi: Sauli Sinkkonen, Tommi Siirilä, Markus Kaurto, Henrik Porkka
przyjmujący: Elviss Krastins, Sakari Mäkinen, Antti Siltala, Niko Suihkonen, Antti Ronkainen
libero: Lauri Kerminen, Niklas Breilin

Atakujący ONICO Warszawa wraca do treningów z kadrą

Zawodnik ONICO Warszawa – Sharone Vernon-Evans – wraz ze swoją drużyną bierze udział w przygotowaniach do Mistrzostw Świata. Siatkarz z powodu doznanej kontuzji przeszedł w marcu operację i przez kilka miesięcy był wykluczony z siatkarskich rozgrywek. Nie mógł także zagrać w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów. Na szczęście Kanadyjczyk może już przygotowywać się do wrześniowych zawodów. Z kolei jeśli chodzi o poprzedzający Mistrzostwa Świata – XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, rozgrywany w Polsce, to najprawdopodobniej nie zobaczymy na nim gracza ONICO Warszawa.

Matteo Martino zawieszony za doping

Włoski siatkarz – Matteo Martino został zawieszony za stosowanie dopingu. Podczas turnieju siatkówki plażowej, rozgrywanego 8 lipca w Mediolanie, w organizmie przyjmującego wykryto niedozwolone substancje. Powodowały one wzrost testosteronu. Krajowy Urząd Antydopingowy bezzwłocznie zwrócił się do Włoskiego Sądu Antydopingowego w sprawie zawieszenia zawodnika, a ten od razu to uczynił.

Transferowe newsy

Stocznia Szczecin pozyskała nowego zawodnika. Tym razem szeregi szczecińskiego zespołu wzmocnił Nikołaj Penczew. 26-letni przyjmujący przez ostatnie dwa sezony występował w barwach PGE Skry Bełchatów. Bułgar jednak już wcześniej grał na plusligowych parkietach, w takich klubach, jak Asseco Resovia Rzeszów, czy też Effector Kielce. Siatkarz od przyszłego sezonu będzie punktował dla ekipy ze Szczecina w koszulce z numerem siedemnaście.

źródło: kpsstocznia.pl / plusliga.pl / volleyball.it  / informacja własna
Fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.