#VolleyNews: Podsumowanie dni (24-25.07)

 

Jakie siatkarskie wieści zaserwowały nam ostatnie dwa dni? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

Plan przygotowań „gdańskich lwów”

Zespół Trefla Gdańsk przygotowania do przyszłego sezonu PlusLigi rozpocznie 1 sierpnia. Drużyna tego dnia przejdzie badania. Pierwszy trening żółto-czarnych, zarówno na siłowni, jak i na hali treningowej Ergo Areny, odbędzie się 2 sierpnia. Mecze kontrolne mają mieć miejsce na przełomie sierpnia i września. Zabraknie jednak Piotra Nowakowskiego – gdyż będzie brał udział w przygotowaniach kadry Polski do Mistrzostw Świata oraz Rubena Schotta – w połowie września dołączy do gdańskiej ekipy.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wybrali numery

Nowi zawodnicy bełchatowskiej drużyny wybrali numery, z jakimi będą występować w przyszłym sezonie PlusLigi. Kamil Droszyński założy koszulkę z numerem jeden, Renee Teppan zagra z trójką, Jakub Kochanowski z siódemką, zaś Artur Szalpuk z dwunastką. Piotra Orczyka zobaczymy na boisku z siedemnastką. Zmiany czekają również Roberta Milczarka, który postanowił wrócić do swojego dawnego numeru. Libero będzie więc występować z numerem dziesięć. Pozostali gracze zostają przy numeracji z minionego sezonu.  

Transferowe newsy

Chemik Bydgoszcz pozyskał nowego zawodnika. Od przyszłego sezonu barwy klubu znad Brdy będzie reprezentował Mateusz Siwicki. 22-letni środkowy występował już w bydgoskiej drużynie od 2015 roku do grudnia 2016 roku. Wówczas postanowił przenieść się do pierwszoligowego zespołu TS Victoria PWSZ Wałbrzych. Miniony sezon z kolei spędził również na parkietach pierwszej ligi, grając w AZSie Częstochowa, z którym to wywalczył najwyższe miejsce na szczeblu tych rozgrywek.

źródło: sport.trefl.com / skra.pl / luczniczkabydgoszcz.pl / informacja własna
Fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.