#VolleyNews: Podsumowanie dni (11-14.08)

 

Koniec wakacji w Radomiu i Zawierciu. Zmiana szkoleniowca w Lubinie. Zapraszamy na podsumowanie ostatnich dni w świecie męskiej siatkówki.

Radomscy siatkarze wracają do treningów

W poniedziałek, 13 sierpnia zawodnicy Cerradu Czarnych Radom rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu. Siatkarze niemal w komplecie stawili się najpierw na spotkaniu organizacyjnym ze sztabem szkoleniowym, następnie odbyli pierwszy trening w siłowni. W przygotowaniach nie bierze udziału trzech zawodników przebywających na zgrupowaniach reprezentacyjnych przed Mistrzostwami Świata: Tomasz Fornal (Polska), Dejan Vincić i Alen Pajenk (Słowenia). Nieobecny jest również nowy rozgrywający Wojskowych – Reto Giger, który wraz z reprezentacją Szwajcarii przygotowuje się do kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Podopieczni Roberta Prygla w ramach przygotowań do sezonu weźmie udział w turnieju towarzyskim we Włoszczowie w dniach 7-9 września (Cerrad Czarni Radom, Chemik Bydgoszcz, GKS Katowice, MKS Będzin), następnie 20 września w Lublinie rozegrają mecz towarzyski z Asseco Resovią Rzeszów. Tydzień później Wojskowi wezmą udział w międzynarodowym turnieju rozgrywanym na Wyspach Kanaryjskich – Gran Canaria Volleyball Cup (27-30 września), w którym zmierzą się z klubami: Volleyball Bisons Bühl (Niemcy), Lentopalloseura Etta Oulu (Finlandia) oraz CV 7 Islas – Vecindario (Hiszpania). Tydzień przed rozpoczęciem Plusligi ekipa Roberta Prygla weźmie udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni (Cerrad Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, MKS Będzin). Podczas Turnieju odbędzie się również oficjalna prezentacja drużyny.

Koniec wakacji w Zawierciu

13 sierpnia również siatkarze Aluronu Virtu Warta Zawiercie stawili się na treningu rozpoczynającym przygotowania do sezonu. Po badaniach lekarskich poranne zajęcia odbyły się w siłowni, natomiast popołudniowy trening, w hali, był otwarty dla kibiców. Aktualnie w przygotowaniach nie bierze udziału dwóch zawodników przygotowujących się do Mistrzostw Świata: Arash Dosanjh (Australia) oraz Taichiro Koga (Japonia). Pod nieobecność trenera Marka Lebedewa zastępować go będzie Dominik Kwapisiewicz, II trener. W najbliższy poniedziałek, 20 sierpnia, siatkarze z Zagłębia Dąbrowskiego odbędą trening otwarty dla mediów. O szczegółach okresu przygotowawczego zawiercian wraz z zaplanowanymi meczami towarzyskimi więcej pisaliśmy [TU].

Nieoczekiwana zmiana trenera w Lubinie

Jak poinformował w oficjalnym komunikacie Cuprum Lubin, Daniele Capriotti z bardzo ważnych powodów rodzinnych zrezygnował z prowadzenia klubu w nadchodzącym sezonie. Jego miejsce zajmie Marcelo Fronckowiak. Brazylijczyk jest aktualnie asystentem trenera Renana Dal Zotto w reprezentacji swojego kraju. Ponadto jako pierwszy w historii zdobył złoto brazylijskiej Superligi i jako zawodnik, i jako trener.

źródło: informacje własne/ aluronvirtu.pl/ wksczarni.pl/ ks.cuprum.pl/ – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)