#VolleyNews: Podsumowanie dnia (31.05)

 

W PlusLidze dwóch przyjmujących zmienia swoje kluby! Już jutro rozpoczyna się drugi weekend Siatkarskiej Ligi Narodów, czy w Łodzi reprezentacja Polski powtórzy sukces i ponownie odniesie komplet zwycięstw? Zapraszamy do podsumowania ostatniego dnia maja.

Od piątku kolejna dawka emocji

W Katowicach i Krakowie podopieczni Vitala Heynena zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wygrywając wszystkie mecze za trzy punkty. Już jutro Siatkarska Liga Narodów przenosi się do Łodzi, gdzie biało-czerwoni podejmą kolejnych trzech rywali. W piątek polska drużyna zmierzy się z zespołem Francji, w sobotę podejmie reprezentację Chin, a w niedzielne popołudnie stanie naprzeciwko siatki z kadrą Niemiec. Szkoleniowiec polskich zawodników z pewnością zaskoczy kibiców wyjściowym składem drużyny w poszczególnych spotkaniach w łódzkiej Atlas Arenie, emocje gwarantowane!

Terminarz spotkań grupy 8 (gospodarz – Polska):
Polska – Francja (piątek 01.06.2018r. godz. 16:00)
Chiny – Niemcy (piątek, 01.06.2018r. godz. 19:00)
Polska – Chiny (sobota 02.06.2018r. godz. 16:00)
Niemcy – Francja (sobota 02.06.2018r. godz. 19:00)
Polska – Niemcy (niedziela 03.06.2018r. godz. 16:00)
Francja – Chiny (niedziela 03.06.2018r. godz. 19:00)

Transferowa karuzela

Ostatni dzień maja przyniósł tylko dwie wiadomości transferowe na siatkarskich boiskach. Jeszcze przed południem poznaliśmy nowy klub, w którym od przyszłego sezonu zagra Artur Szalpuk. Przyjmujący opuszcza zespół Trefla Gdańsk i po roku powraca do PGE Skry Bełchatów. Kontrakt podpisany przez siatkarza obowiązuje przez najbliższe dwa lata. Adrian Buchowski zamienia północ Polski na jej południową część. Przyjmujący będzie reprezentował barwy klubu MKS Będzin, dla którego 27-letni zawodnik jest pierwszym graczem pozyskanym w tym okienku transferowym.

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych:

Przychodzą: Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Adrian Buchowski (MKS Będzin)

źródło: mksbedzin.pl / skra.pl / informacja własna
fot. Aleksandra Szecówka (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.