#VolleyNews: Podsumowanie dnia (29.06)

 

Wylosowano pary eliminacyjne Ligi Mistrzów oraz pierwszych rywali w Pucharze CEV. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wieści siatkarskich dzisiejszego dnia.


Losowanie Ligi Mistrzów i Pucharu CEV

Za nami losowanie, które wyłoniło pierwszych rywali w walce o wejście do fazy właściwej Ligi Mistrzów. Trzy polskie drużyny, PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Trefl Gdańsk nie wezmą udziału w kwalifikacjach i mają już zapewnione miejsce w tej fazie. Odbyło się również losowanie Pucharu CEV, które wyłoniło pierwszych przeciwników. Indykpol AZS Olsztyn na początku tych zmagań zmierzy się z Hurrikaani Loimaa. Pierwszy mecz odbędzie się w terminie 6-8 listopada na Warmii i Mazurach, a druga odsłona tej rywalizacji będzie mieć miejsce 13-15 listopada w Finlandii. Triumfator tego pojedynku znajdzie się w 1/16 finałów, gdzie spotka się z zespołem, który odpadnie w 3 rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Karuzela transferowa

W poprzednich podsumowaniach pisaliśmy o wzmocnieniach KPS-u Stocznia Szczecin, do którego przychodzą między innymi Bartosz Kurek i Łukasz Żygadło. Dziś klub poinformował o zatrudnieniu nowego dyrektora sportowego. Będzie nim Radostin Stojczew! Bułgar trenował takie drużyny, jak Dinamo Moskwa, Itas Diatec Trentino oraz Halkbank Ankara. Jako trener ma na koncie także trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Teraz przed nim wyzwanie w Pluslidze, a efekty jego współpracy z Mieszko Gogolem będziemy obserwować już niebawem. Z kolei w MKS-ie Będzin na kolejny sezon zostaje Rafał Faryna. Razem z Australijczykiem, Lincolnem Williamsem będzie współtworzyć duet atakujących śląskiej drużyny. Z plusligowych parkietów przenosimy się na zagraniczne boiska. Wzmacnia się drużyna Ziraatu Bankasi Ankara. Jej barw w nowym sezonie będą bronili: czeski atakujący, Michal Finger oraz irański przyjmujący, Saber Kazemi. Natomiast klub Fenerbahce Stambuł podpisał kontarkty z serbskim atakującym, Konstantinem Čupkovićem oraz tureckim libero, Canerem Denginem, dla których będzie to pierwszy sezon w tym zespole. Maliye Milli Piyango Ankara może pochawlić się nowym atakującym, Ivanem Kolevem i nowym przyjmującym, Johnem Wendtem. Z kolei szeregi powracającego do najlepszej ligi tureckiej klub Tokat Belediye Plevne Spor zasili Grzegorz Pająk! Oprócz niego reprezentować tą drużynę w najbliższm sezonie będą: Yusuf Erdem, Murathan Kisal, Mesut Akman i Fatih Urun.

Podsumowanie wieści transferowych:
Przychodzą: Radostin Stojczew (dyrektor sportowy KPS Stocznia Szczecin), Michal Finger i Saber Kazemi (oboje Ziraat Bankasi Ankara), Konstantin Čupković i Caner Dengin (oboje Fenerbahce Stambuł), Ivanem Kolev i John Wendt (oboje Maliye Milli Piyango Ankara), Grzegorz Pająk, Yusuf Erdem, Murathan Kisal, Mesut Akman i Fatih Urun (wszyscy Tokat Belediye Plevne Spor)
Zostają: Rafał Faryna (MKS Będzin)

źródła: pzps.pl/ kpsstocznia.pl/ mksbedzin.pl/ worldofvolley.com – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.