#VolleyNews: Podsumowanie dnia (29.05)

 

Dopiero co skończyliśmy śledzić wydarzenia z pierwszego weekendu Ligi Narodów, a już wielkimi krokami zbliżają się do nas kolejne mecze. Nowe wieści napływają również z rynku transferowego. Co do siatkarskiego świata przyniósł wtorek? Jakie zmiany czekają na nas w nadchodzącym weekendzie? Zapraszamy do lektury podsumowania dnia!

Liga Narodów – II weekend: Francja bez podstawowych graczy

Selekcjoner reprezentacji Francji, Laurent Tillie po pokonaniu Iranu, Japonii oraz Australii podczas pierwszego weekendu Siatkarskiej Ligi Narodów, zdecydował o czterech zmianach w zespole. W składzie nie zobaczymy: Earvina N'Gapetha, Jenii Grebennikova, Benjamina Toniuttiego i Jonasa Agueniera. 

Skład reprezentacji Francji na II weekend Ligi Narodów 2018:

Rozgrywający: Antoine Brizard, Raphael Corre
Atakujący: Stephen Boyer, Jean Patry
Środkowi: Nicolas Le Goff, Barthelemy Chinenyeze, Kevin Le Roux, Franck Lafitte
Przyjmujący: Kevin Tillie, Thibault Rossard, Trevor Clevenot, Yacine Louati, Julien Lyneel
Libero: Jeremie Mouiel

Karuzela transferowa

Drużyna z Olsztyna oficjalnie ogłosiła zakontraktowanie dwóch nowych graczy. W przyszłym sezonie barwy olsztyńskiego AZS-u reprezentować będzie były przyjmujący GKS-u Katowice, Serhiy Kapelus oraz obiecujący, młody rozgrywający, Radosław Gil. Ukraińskiego siatkarza pierwszy raz zobaczyliśmy na plusligowych parkietach już w 2008 roku i z pewnością będziemy oglądać przez kolejne 2 sezony, które Kapelus spędzi właśnie w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Z kolei Gil, wychowanek jastrzębskiej Akademii Talentów, wraca do PlusLigi po roku spędzonym w słoweńskim klubie. Rozgrywający podpisał roczny kontrakt z olsztyńskim klubem, w którym będzie pełnił rolę zmiennika doświadczonego Pawła Woickiego. O zakończeniu współpracy poinformował natomiast klub z Gdańska, Trefl nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z przyjmującym Wojciechem Ferensem. Zawodnik dołączył do nadmorskiej drużyny w zeszłym sezonie i pomagał zespołowi łącznie w 24 meczach. Umowę ze Skrą przedłużył trener Roberto Piazza, który przez kolejny sezon będzie prowadził swoich podopiecznych z Bełchatowa. Karuzela transferowa rozkręciła się na dobre również poza granicami naszego kraju. Kolejne kontrakty zawarł Mistrz Rosji i triumfator Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata, Zenit Kazań. Po stracie Leona, klub z Kazania musiał znaleźć godnego następcę, którym ma być Earvin N'Gapeth. Francuz przez ostatnie 4 lata reprezentował włoski klub, Azimut Modena, a z rosyjskim gigantem podpisał 2-letni kontrakt. Jednak to nie koniec wieści z Kazania, po 2 sezonach do klubu wraca prowokacyjny zawodnik, Aleksey Spiridonov.

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych: 

Przychodzą: Serhiy Kapelus i Radosław Gil (Indykpol AZS Olsztyn), Earvin N'Gapeth i Aleksey Spiridonov (Zenit Kazań)
Odchodzą: Wojciech Ferens (Trefl Gdańsk)
Zostają: Roberto Piazza (PGE Skra Bełchatów)

źródło: informacja własna / pzps.pl / worldofvolley.com / indykpolazs.pl / aluronvirtu.pl/ sport.trefl.com / skra.pl & fot.: Anna Maria Żbik (VOLLEYWORLD.PL)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Aleksandra Szecówka

Aleksandra Szecówka

Mieszkam w Rybniku lecz działam jako czynny kibic Jastrzębskiego Węgla. Przyszła fotograf i dziennikarz sportowy. Gracz ze mnie kiepski, za to w kibicowaniu czuję się jak ryba w wodzie. Siatkówką i fotografią upiększam szarą rzeczywistość ;)