#VolleyNews: Podsumowanie dnia (28.08)

 

Emocje po Memoriale Huberta Jerzego Wagnera powoli opadają, a co nowego dzieje się w siatkarskim świecie? Zapraszamy do krótkiego podsumowania wtorku.

Zmieniony plan gdańszczan

Drużyna Trefla Gdańsk przygotowania do nadchodzącego sezonu ligowego, rozpoczęła 2 sierpnia. Zatem wczoraj siatkarze Andrei Anastasiego zainaugurowali czwarty już tydzień swoich treningów. W czwartek "gdańskie lwy" rozegrają pierwszy z wielu zaplanowanych spotkań kontrolnych. Od tego dnia aż do rozpoczęcia zmagań w lidze, zespół z Gdańska sparingi będzie rozgrywał co tydzień. W planach związanych z pojedynkami kontrolnymi gdańszczan nastąpiła jednak jedna zmiana. Pierwotnie Trefl Gdańsk miał zmierzyć się w Turku z PGE Skrą Bełchatów, ale zamiast tych pojedynków, zespół uda się do Gostycyna. Tam sprawdzi swoje siły w meczach z bełchatowianami, ale także z Chemikiem Bydgoszcz i niemieckim klubem Netzhoppers KW. Pozostałe plany przedsezonowe "gdańskich lwów" pozostają bez zmian.

Następne problemy reprezentacji Bułgarii

Kadra Bułgarii razem z reprezentacją Włoch są współgospodarzami wrześniowych mistrzostw świata. Okres przygotowawczy bułgarskiej drużyny do najważniejszej imprezy sezonu nie przebiega jednak tak, jak powinien. W zespole tym z powodu kontuzji nie będą mogli wystąpić Cwetan Sokołow, Georgi Bratojew oraz Bojan Jordanow, a na liście powołanych zawodników nie znalazł się Todor Aleksiew. Wrześniowe mistrzostwa świata coraz bliżej, a w reprezentacjii Bułgarii pojawiły się kolejne problemy. Szkoleniowiec Bułgarów, Płamen Konstantinow wyrzucił z drużyny libero, Władisława Iwanowa. Sytuacja ta miała nastąpić z powodu zachowania siatkarza, który prawdopodobnie odmówił wejścia na boisko w czasie meczu kontrolnego z Belgią. Teraz bułgarska kadra ma w swoim składzie tylko jednego libero, Teodora Salparowa. Zespół Bułgarii na wrześniowym turnieju zagra w grupie D z Polską, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko.

Sir Safety Conad Perugia nie zagra w KMŚ

Klub włoskiej Serie A, Sir Safety Conad Perugia nie jest zainteresowany udziałem w Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Polsce w tym roku. Klub wyjaśnia swoje stanowisko tym, że nie wywalczył sobie miejsca w tym turnieju sportowo, wobec tego nie zamierza kwalifikować się do tej imprezy na zasadach ekonomicznych. Pewne udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się od 26 listopada do 2 grudnia są zespoły: triumfator Ligi Mistrzów Zenit Kazań, najlepsza drużyna Ameryki Południowej Sada Cruzeiro, najlepszy zespół Azji Sarmayeh Bank Volleyball Club, a także PGE Skra Bełchatów, która dostała dziką kartę. Pozostałe cztery miejsca będą mogły zająć kluby, które zapłacą za rejestrację warszawskiej agencji reklamowej Professional Sports Events.

źrodło: sport.trefl.com / bgvolleyball.com / sirsafetyperugia.it / informacja własna
fot. Paulina Orszak (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.