#VolleyNews: Podsumowanie dnia (28.06)

 

Jakie nowe wiadomości przyniósł nam czwartek? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem dzisiejszego dnia.

Mateusz Mika nie zagra w Final Six!

Mateusz Mika, mimo powołania przez Vitala Heynena do kadry na Final Six Ligi Narodów, nie wystąpi w Lille. 27-letni przyjmujący miał zapalenie wyrostka robaczkowego, i jak się okazało – już wczoraj, w Bielsku-Białej, przeszedł operację. To, kiedy powróci do gry będzie zależało od dalszych badań. Życzymy Mateuszowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Losowanie europejskich pucharów

W jutrzejszym dniu o godzinie 12:00 czasu polskiego odbędzie się losowanie europejskich pucharów. Na początek zostaną rozlosowane rundy 1-3 zarówno Ligi Mistrzów, jak i Ligi Mistrzyń 2019. Rozgrywki te rozpoczną się bowiem z początkiem października bieżącego roku. Z kolei po losowaniu LM (około godziny 12:30) będą miały miejsce losowania Pucharu CEV oraz Pucharu Challenge.

W rozgrywkach Ligi Mistrzów nasz kraj reprezentować będą: mistrz Polski – PGE Skra Bełchatów, wicemistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a także brązowy medalista Mistrzostw Polski – Trefl Gdańsk. W Pucharze CEV z kolei miejsce wywalczył Indykpol AZS Olsztyn, który w minionym sezonie PlusLigi zajął czwartą pozycję. Przypomnijmy jeszcze, iż olsztyński zespół wraca do gry w europejskich pucharach po dziesięciu latach.

Zmagania biało-czerwonych na piasku

W czwartek rozpoczęła się faza grupowa turnieju World Tour, rozgrywanego w Warszawie. Na początku swoich zmagań, zwycięstwa zanotowali: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, a także Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Niestety w rywalizacji o pierwsze miejsca w swoich grupach, silniejsi okazali się być przeciwnicy wszystkich wymienionych par. Reprezentanci Polski awansowali jednak do następnej rundy turnieju. Jutro z kolei na piasku zawalczą Kacper Kujawiak i Maciej Rudol, a naprzeciwko nich staną zawodnicy z Norwegii – Anders Berntsen Mol i Christian Sandlie Sorum.

źródło: pzps.pl / informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.