#VolleyNews: Podsumowanie dnia (26.06)

 

Co wydarzyło się we wtorek? Zapraszamy do naszego krótkiego podsumowania dnia.

Reprezentacja Polski wróciła do kraju

W niedzielę biało-czerwoni zakończyli swój udział w fazie grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów. Podczas pierwszej edycji tego prestiżowego turnieju, Polacy odnieśli dziesięć zwycięstw i pięć porażek. Taki bilans pozwolił im uzyskać awans do finału, który odbędzie się we francuskim Lille od 4 do 8 lipca. Dzisiaj w południe reprezentacja Polski powróciła do kraju i kilku zawodników razem z trenerem pojawiło się na konferencji prasowej. Każdy z graczy dołożył cegiełkę do awansu, który jest sukcesem. Do Lille polecimy walczyć o swoje. Dzięki chłopakom i sztabowi szkoleniowemu przebywaliśmy ze sobą w bardzo dobrej atmosferze – powiedział przyjmujący reprezentacji Aleksander Śliwka. Siatkarze będą mieli teraz dwa dni wolnego, po których spotkają się w Nowym Dworze Mazowieckim, a stamtąd w niedzielę udają się do Francji. Dostaliśmy chyba dwa najsilniejsze na ten moment zespoły. Na pewno będziemy walczyć – przyznał kapitan reprezentcji Polski, Mateusz Bieniek.

Piętnastka Vitala Heynena

Na koniec konferencji prasowej, która odbyła się zaraz po przylocie biało-czerwonych do Polski, trener Vital Heynen ogłosił skład, który pojedzie na turniej finałowy Ligi Narodów. Choć do Francji szkoleniowiec może zabrać tylko czternastu zawodników, to dzisiaj podał on piętnaście nazwisk. Poniżej prezentujemy wstępny skład reprezentacji Polski mężczyzn na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów w Lille:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga
Atakujący: Maciej Muzaj, Bartosz Kurek, Damian Schulz
Środkowi: Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski
Przyjmujący: Mateusz Mika, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek
Libero: Paweł Zatorski, Michał Żurek

Transferowe wiadomości

Wtorek przyniósł nam tylko jedną informację transferową, która dotyczy sztabu szkoleniowego. Do drużyny ONICO Warszawa powraca Wojciech Sibiga. Po pięciu latach, które spędził w Gdańsku, ponownie dołącza do sztabu szkoleniowego stołecznego zespołu, gdzie będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zawodników. Wojciech Sibiga podpisał kontrakt obowiązujący na jeden rok.

źródło: pzps.pl / onicowarszawa.pl / inf. własna
fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.