#VolleyNews: Podsumowanie dnia (24.05)

 

Jutro Polacy rozpoczynają swoją przygodę w Lidze Narodów, kluby nadal ścigają się w nowinkach transferowych, a z boiska schodzi wielki zawodnik. Co jeszcze przyniósł nam czwartek w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie dnia.

Nastroje przed Ligą Narodów

Już jutro Polacy, pod wodzą nowego trenera, rozpoczynają swoją przygodę w premierowej edycji Ligi Narodów. Na pierwszy ogień idzie Korea Południowa, następnie Rosja i Kanada. Najbliższy weekend będzie dużym wyzwaniem dla naszej reprezentacji i z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych, ale jak mówi nowy selekcjoner: "Potrzebujemy problemów teraz, a nie na koniec sezonu". Kapitan reprezentacji, Michał Kubiak, zapewnia o walecznych nastrojach przed pierwszym meczem w Polsce i zapowiada – Chcemy wygrywać jak najwięcej bez względu na to, kto będzie na boisku.

Terminarz spotkań grupy 3 (Gospodarz – Polska):
Polska – Korea Południowa / piątek, 25 maja 2018 r., godz. 16:00
Rosja – Kanada / piątek, 25 maja 2018 r., godz. 19:00
Polska – Rosja / sobota, 26 maja 2018 r., godz. 16:00
Kanada – Korea Południowa / sobota, 26 maja 2018 r., godz. 19:00
Polska – Kanada / niedziela, 27 maja 2018 r., godz. 16:00
Korea Południowa – Rosja / niedziela, 27 maja 2018 r., 19:00

Zejście z boiska

Na swoim koncie ma złote i srebrne medale Mistrzostw Polski, razem z ówczesnymi drużynami pięciokrotnie zdobył Puchar i raz Superpuchar Polski, odnosił również z PGE Skrą Bełchatów sukcesy na arenie międzynarodowej: w swojej kolekcji ma medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. Przez ostatnie 2 lata reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn, gdzie pełnił rolę kapitana drużyny. Triumfy święcił też w siatkówce plażowej, w której trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski. W reprezentacji kraju rozegrał 142 mecze. W 2006 roku był w składzie srebrnej drużyny na Mistrzostwach Świata, a 3 lata później został Mistrzem Europy. Za sukcesy w reprezentacji został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. O kim mowa? Po 21-letniej grze Daniel Pliński zakończył siatkarską karierę. Nie oznacza to jednak definitywnego rozbratu siatkarza z tym sportem – od przyszłego sezonu środkowy będzie występował w roli komentatora i eksperta na kanałach należących do platformy nc+, która transmitować będzie mecze Ligi Mistrzów.

Transferowe nowinki

Po 4 sezonach spędzonych w Treflu Gdańsk z klubem pożegnał się przyjmujący, a zarazem kapitan drużyny, Mateusz Mika, który po 6-letniej przerwie wraca na Podpromie. Mika związał się z rzeszowskim klubem rocznym kontraktem. Zatem w najbliższym czasie możemy spodziewać się ogłoszenia ostatniego zawodnika, który dołączy do Miki, Nicolasa Szerszenia i Thibault Rossarda, na pozycji przyjmującego. Nowinki transferowe napływają również od Mistrza Polski, do którego oficjalnie, na dwa sezony dołączył dzisiaj Piotr Orczyk. Przyjmujący ostatnie cztery sezony występował w lidze belgijskiej, gdzie dwukrotnie został mistrzem Belgii, także dwukrotnie wywalczył srebrny medal oraz czterokrotnie sięgnął po puchar kraju. W sporej przebudowie jest również klub z Gdańska, po informacjach o żegnających się z klubem zawodnikach, przyszedł czas na nowego gracza. Straty na przyjęciu ma wyrównać Serb – Nikola Mijailović, który z polskim klubem związał się rocznym kontraktem. W minionym sezonie Nikola wraz z drużyną dotarł do TOP12 Ligi Mistrzów, pokonując dwukrotnie w fazie grupowej klub z Bełchatowa. Z kolejnymi zawodnikami pożegnał się klub z Będzina, z drużyny odchodzą Jan Klobucar i Zlatan Jordanow.

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych:

Przychodzą: Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów), Piotr Orczyk (PGE Skra Bełchatów), Nikola Mijailović (Trefl Gdańsk),
Odchodzą: Jan Klobucar i Zlatan Jordanow (obaj MKS Będzin)

źródła: informacje własne / pzps.pl / assecoresovia.pl / sport.trefl.com / indykpolazs.pl/ skra.pl/ mksbedzin.pl & fot.Kinga Kembrowska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Aleksandra Szecówka

Aleksandra Szecówka

Mieszkam w Rybniku lecz działam jako czynny kibic Jastrzębskiego Węgla. Przyszła fotograf i dziennikarz sportowy. Gracz ze mnie kiepski, za to w kibicowaniu czuję się jak ryba w wodzie. Siatkówką i fotografią upiększam szarą rzeczywistość ;)