#VolleyNews: Podsumowanie dnia (23.05)

 

Za dwa dni reprezentacja Polski rozpoczyna zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów, dlatego trener Vital Heynen ogłosił 14-osobowy skład, który zagra w najbliższych spotkaniach. Na podwórku ligowym także dzieje się bardzo dużo, karuzela transferowa nie zwalnia tempa i kluby ogłaszają kolejne decyzje. Zapraszamy na podsumowanie środowych wydarzeń.

Czternastu "wybrańców" Vitala Heynena

Za reprezentacją Polski dwa mecze przygotowawcze z kadrą Kanady. W pierwszym sparingu, który odbył się w katowickim Spodku, Polacy ulegli Kanadyjczykom w czterech setach, jednak dwa dni później w Opolu pokonali rywali po pięciosetowej walce. Teraz przyszedł czas na Ligę Narodów, którą biało-czerwoni zainaugurują pojedynkami w Polsce. Dzisiaj szkoleniowiec polskiego zespołu, Vital Heynen ogłosił czternastoosobowy skład, który pojawi się w spotkaniach w Katowicach i Krakowie.

Skład reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn na Ligę Narodów w Katowicach i Krakowie:
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Damian Schulz
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Środkowi: Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Piotr Nowakowski
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
Libero: Kacper Piechocki, Paweł Zatorski

Karuzela transferowa

Środowy dzień w temacie transferów rozpoczęła wiadomość z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która ogłosiła, że Kamil Semeniuk zmienia klub na UKS Mickiewicz Kluczbork. Przyjmujący pomoże jednak drugoligowej drużynie tylko podczas turnieju finałowego o awans do I ligi, który odbędzie się w dniach 23-27.05 w Rybniku. Cuprum Lubin po tym jak przedstawił nowego szkoleniowca zespołu, poinformował o zawodnikach, którzy w przyszłym sezonie nadal będą reprezentowali "miedziowe" barwy. Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha i Przemysław Smoliński przedłużyli swoje kontrakty o jeden sezon. Libero, Bartosz Makoś ma wciąż ważną dwuletnią umowę, a przyjmujący Filip Biegun, podpisał kontrakt dwuletni. Indykpol AZS Olsztyn ogłosił w środę dwóch nowych zawodników, a są nimi Paweł Pietraszko i Marcel Lux. Pierwszy z nich gra na pozycji środkowego i podpisał z klubem kontrakt na dwa lata, drugi to słowacki przyjmujący, który zdecydował się zawrzeć umowę na taki sam okres. Dzisiejsze informacje były również bardzo ważne dla sympatyków klubu z Radomia, który poinformował, że w przyszłym sezonie na środku siatki kibice zobaczą słoweńskiego siatkarza, Alena Pajenka. Czas pożegnań w Bełchatowie i Gdańsku. Drużynę mistrzów Polski opuszcza Bartosz Bednorz, a w barwach Trefla Gdańsk nie zobaczymy już Mateusza Miki, który spędził w tym klubie cztery lata. Asseco Resovia Rzeszów nie czekała zbyt długo i po wczorajszych wiadomościach transferowych, dzisiaj powiadomiła, że jej nowym zawodnikiem został Damian Schulz. Atakujący reprezentacji Polski związał się z klubem z Podkarpacia dwuletnim kontraktem.

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych:

Przychodzą: Paweł Pietraszko (Indykpol AZS Olsztyn), Marcel Lux (Indykpol AZS Olsztyn), Alen Pajenk (Cerrad Czarni Radom), Damian Schulz (Asseco Resovia Rzeszów)

Odchodzą: Kamil Semeniuk (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) – transfer tymczasowy, Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Mika (Trefl Gdańsk)

Zostają: Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Przemysław Smoliński, Bartosz Makoś, Filip Biegun (wszyscy Cuprum lubin)

źródła: informacje własne / indykpolazs.pl / Polska Siatkówka (Facebook) / wksczarni.pl / assecoresovia.pl / zaksa.pl / skra.pl / sport.trefl.com / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.