#VolleyNews: Podsumowanie dnia (19.06)

 

Znamy polskie pary siatkarzy plażowych, które wezmą udział w najbliższym turnieju z cyklu FIVB World Tour. Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń i wieści dzisiejszego dnia ze świata męskiej siatkówki.

Reprezentanci Polski na FIVB World Tour w Ostrawie

Od 20 do 24 czerwca najlepsi siatkarzy plażowi zmierzą się w kolejnych zawodach z cyklu FIVB World Tour w Ostrawie. Wystąpią w nim cztery polskie, męskie pary: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Kacper Kujawiak i Maciej Rudol. Żadna z nich nie musi przechodzić przez kwalifikacje. Oprócz nich zagrają także trzy żeńskie duety z naszego kraju. Z kolei już od 27 czerwca rywalizacja przeniesie się do Warszawy na obiekty Monta Beach Volley Club.

Wixo LPR Piacenza nie zagra w Serie A1

Według włoskich mediów zespół Wixo LPR Piacenza nie zostanie dopuszczony do rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywek w Italii. Powodem tego mają być kłopoty finansowe klubu. Drużyna zajęła 7. miejsce w zakończonym dopiero sezonie. Klub nie doszedł do porozumienia z dotychczasowymi sponsorami oraz władzami miasta. Nowych sponosorów nie będzie łatwo pozyskać. Na razie jednak nie ma pewności do przyszłości zespołu.

Challenger Cup zaczyna się już jutro!

Jutro w portugalskim Matosinhos rozpoczyna się 2018 FIVB Men's Volleyball Challenger Cup. Zwycięzca uzyska prawo do gry w następnej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów. Zawalczą o to reprezentacje Chile, Kuby, Czech, Estonii, Kazachstanu oraz gospodarzy turnieju, Portugalii. Jedna z tych drużyn zastąpi reprezentację Korei Południowej, która spisuje się najgorzej z sposród pretendujących zespołów, jest ostatnia w tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów i nie ma szans na awans na wyższą pozycję. 

źródło: pzps.pl/ volleynews.it/ fivb.org – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.