#VolleyNews: Podsumowanie dnia (18.05)

 

Sezon reprezentacyjny tuż, tuż. Pożegnania i przedłużenia kontraktów w Pluslidze. Zapraszamy na podsumowanie dnia.

Święto siatkówki w Katowicach

Już jutro Katowice zamienią się w siatkarską stolicę Polski, gdzie po raz drugi z rzędu odbędzie się Aleja Gwiazd Siatkówki. Tegoroczna edycja jest o tyle wyjątkowa, że powiązana z dwiema ważnymi rocznicami: 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 90-leciem polskiej siatkówki. Wieczorem w Spodku nasza reprezentacja zainauguruje sezon meczem towarzyskim z Kanadą. Zanim jednak to nastąpi, już od godzin przedpołudniowych na kibiców czeka w Katowicach wiele atrakcji.
O godzinie 11:00 na katowickim rynku odbędzie się Siatkarski Festyn Rodzinny, podczas którego odbędą się m.in. konkursy plastyczne, gdy i zabawy o tematyce siatkarskiej, pokazy aut amerykańskich (American Cars Mania), a także zajęcia dla dzieci i dorosłych na mobilnych boiskach do siatkówki prowadzone przez Piotra Gruszkę i Łukasza Kadziewicza.
Również o 11, w Gliwicach przy ul. Portowej, odbędzie się pierwsza tego dnia próba pobicia rekordu Guinessa poprzez utworzenie największej flagi narodowej złożonej z samochodów koncernu Volkswagen.

Kolejne wydarzenia będą odbywać się już bezpośrednio w pobliżu katowickiego Spodka lub w hali. O godzinie 14:30 nastąpi odsłonięcie tablic z odciskami dłoni w Alei Gwiazd Siatkówki. W tym roku tablice z odciskami dłoni w Katowickiej Alei Gwiazd Siatkówki odsłonią:
– trener Mistrzów Świata 2014: Stephane Antiga,
– Mistrzowie Świata: Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Rafał Buszek, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga
– najlepszy siatkarski duet djsko-spikerski w Polsce: Grzegorz Kułaga i Marek Magiera
pamiątkowa tablica z okazji rocznicy 90-lat polskiej siatkówki
Następnie o 16:30 po raz drugi tego dnia będzie miała miejsce próba ustanowienia rekordu Guinessa poprzez ustawienie największej „żywej” polskiej flagi narodowej z kibiców siatkówki. Dodatkowo nastąpi również upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Od godziny 17 w antresoli Spodka będzie można zdobyć autografy lub zrobić sobie zdjęcia z Gwiazdami Siatkówki. Punktualnie o 18 rozpocznie się pierwszy oficjalny mecz reprezentacji Polski pod wodzą nowego trenera – Vitala Heynena. Przeciwnikami naszych reprezentantów będzie Kanada. Przypomnijmy, że szkoleniowcem ekipy z kraju klonowego liścia jest Stephane Antiga. Bezpośrednio po zakończeniu meczu na płycie boiska odbędzie się Gala Alei Gwiazd Siatkówki z udziałem znanych siatkarzy i artystów polskich. Wystąpią na niej m.in.: duet skrzypcowy „2be” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Technikum Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla. Ponadto odbędą się niezwykłe pokazy akrobatyczne z grupą Everest na czele.

Bilety na wydarzenia odbywające się w Spodku, w cenie od 25 zł, wciąż są do nabycia w serwisie abilet.pl.

Plusligowe transfery

Trefl Gdańsk poinformował dziś, że z klubem żegnają się trzej zawodnicy: TJ Sanders, Daniel McDonnell oraz Brad Gunter. Z kolei Aluron Virtu Warta Zawiercie skompletowała zawodników na pozycji libero. W klubie na kolejny sezon, podobnie jak Taichiro Koga, zostaje również Krzysztof Andrzejewski.

Podsumowanie transferów:
Odchodzą: TJ Sanders, Daniel McDonnell, Brad Gunter (Trefl Gdańsk)
Zostają: Krzysztof Andrzejewski (Aluron Virtu Warta Zawiercie)
Przychodzą:

źródło: informacje własne/ alejagwiazd.eu/ plusLiga.pl – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)