#VolleyNews: Podsumowanie dnia (15.06)

 

Właśnie rozpoczął się czwarty weekend siatkarskiej Ligi Narodów, natomiast w Polsce ogłoszono wstępny terminarz PlusLigi na sezon 2018/2019. Co działo się dzisiaj w siatkarskim świecie? Zapraszamy na podsumowanie.

 

 

PlusLiga od 13 października

Chociaż ubiegły sezon PlusLigi zakończył się dopiero niewiele ponad miesiąc temu, już poznaliśmy wstępny terminarz sezonu 2018/2019. 14 drużyn rozpocznie zmagania o Mistrzostwo Polski 13 października, czyli dwa tygodnie po zakończeniu Mistrzostw Świata Siatkarzy. Faza zasadnicza potrwa wstępnie do 27 marca. W pierwszej kolejce Chemik Bydgoszcz zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów, MKS Będzin podejmie Zaksę Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin spotka się z Treflem Gdańsk, GKS Katowice z Indykpolem AZS Olsztyn, Cerrad Czarni Radom zainaugurują sezon meczem z Jastrzębskim Węglem, Aluron Virtu Warta Zawiercie przed własną publicznością podejmie Asseco Resovię Rzeszów, a ONICO Warszawa rozpocznie sezon przeciwko rywalowi, z którym meczem zakończyła ubiegłe rozgrywki – Cuprum Lubin.

 

Gwiazdy zjeżdżają się do Łodzi

Już jutro w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się mecz All-Star Volley Show. Na parkiecie zobaczymy wiele czynnych i byłych zawodników zarówno światowej, jak i polskiej siatkówki. Więcej na ten temat pisaliśmy TU.

 

Karuzela transferowa

Coraz więcej drużyn domyka swoje składy. Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów ogłosiła nazwisko ostatniego zawodnika, który zasili jej skład. Chodzi o przyjmującego, Rafała Buszka. 31-latek przez trzy ostatnie sezony reprezentował barwy Zaksy Kędzierzyn-Koźle, jednak wcześniej był zawodnikiem rzeszowskiego klubu, z którym dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski. Przyjmujący związał się z klubem dwuletnią umową.

 

źrodło: plusliga.pl / assecresovia.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.