#VolleyNews: Podsumowanie dnia (12-13.07)

 

Choć emocje po pierwszej części sezonu reprezentacyjnego już opadły, to na płaszczyźnie ligowej wciąż dzieje się bardzo wiele. Zapraszamy do podsumowania czwartku i piątku w siatkarskim świecie.

Skład Brazylii na mistrzostwa świata

Polscy kibice już od dłuższego czasu znają nazwiska siatkarzy reprezentacji Polski, którzy wezmą udział w zagrupowaniu przed mistrzostwami świata. Teraz poznaliśmy grupę, którą wyselekcjonował trener brazylijskiej kadry. Renan Dal Zotto podał 15 zawodników, którzy będą przygotowywali się do wrześniowego turnieju. Na mistrzostwach świata w Bułgarii i Włoszech, Brazylijczycy będą bronili drugiego miejsca, które wywalczyli cztery lata temu w Polsce. Brazylijski trener podzielił swoich graczy na dwie grupy. Pierwsza z nich rozpocznie treningi 17 lipca, a w jej skład wejdą: Felipe Fonteles, Rodrigo Leao, Lucas Loh, Douglas Souza da Silva,  powracający po kontuzji Ricardo Lucarelli i Carlos Eduardo Baretto Silva (rezerwowy). Po sześciu dniach do tych siatkarzy dołączy druga grupa, czyli Bruno Rezende, William Arjona, Thales Hoss, Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos, Wallace de Souza i Evandro Guerra.

Mistrzostwa Europy U-20 czas start!

Już jutro kolejnych emocji dostarczą kibicom reprezentacje juniorów, które zmierzą się w mistrzostwach Europy do lat dwudziestu. Turniej ten potrwa od 14 do 22 lipca i odbędzie się w Belgii oraz Holandii. Przed Polakami bardzo trudne zadanie, bowiem będą oni bronili złotego medalu, a dodatkowo znaleźli się w grupie z najmocniejszymi drużynami. Poniżej przedstawiamy z kim i kiedy zagrają biało-czerwoni podczas tego turnieju:

Terminarz spotkań reprezentacji Polski w fazie grupowej na mistrzostwach Europy U-20 (Kortrijk, Belgia):

14 lipca, godz. 17:30, Polska – Belgia
15 lipca, godz. 15:00, Polska – Rosja
16 lipca, godz. 15:00, Polska – Francja
18 lipca, godz. 17:30, Polska – Turcja
19 lipca, godz. 16:30, Polska – Włochy

AZS Częstochowa z nowym trenerem

Klub AZS Częstochowa walczy o ponowne znalezienie się w najwyższej lidze w Polsce. Spełnieniu tego celu służy rewolucja kadrowa, która dokonuje się właśnie w szeregach tego zespołu. W barwach drużyny z Częstochowy, kibice nie zobaczą już Bartosza Krzyśka, Patryka Szczurka, Moustapha M'Baye i Bartosza Bućko. Nowym zawodnikiem w nadchodzącym sezonie będzie za to Dawid Murek, a swoje kontrakty przedłużyli Mateusz Rećko, Sławomir Stolc i Hubert Mańko. Teraz przyszedł czas na szkoleniowca. W nowych rozgrywkach Częstochowian poprowadzi turecki trener Sinan Tanik, który w 2017 roku obejmował drużynę z Kielc. Sinan Tanik swoją karierę zawodniczą zakończył w 2014 roku po czym został dyrektorem sportowym, a później dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Turcji. Ostatecznie został trenerem Effectora Kielce.

Radomianie wybrali numery

Zawodnicy Cerrad Czarnych Radom zdecydowali w jakich numerach na koszulkach zagrają w nadchodzącym sezonie ligowym. Przygotowania do niego zespół rozpocznie 13 sierpnia, a pierwszym meczem w terminarzu plusligi jest pojedynek z Jastrzębskim Węglem. Radomianie rozegrają go na własnej hali, 13 października. Poniżej wszystkie numery koszulek Cerrad Czarnych Radom na sezon 2018/2019:

1. Alen Pajenk – środkowy
2. Michał Ostrowski – środkowy
3. Reto Giger – rozgrywający
6. Wojciech Żaliński – przyjmujący
8. Kacper Wasilewski – libero
9. Dejan Vincić – rozgrywający
10. Michał Filip – atakujący
11. Michał Ruciak  – libero
14. Jakub Rybicki – przyjmujący
15. Norbert Huber – środkowy
17. Maxim Zhigalov – atakujący
19. Tomasz Fornal – przyjmujący
20. Kamil Kwasowski – przyjmujący

źródło: 2018.cbv.com.br / pzps.pl / azsczestochowa.pl / wksczarni.pl / inf. własna
fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.