#VolleyNews: Podsumowanie dnia (07.06)

 

Czwartek dobiega końca! Sprawdzamy zatem, jakie transferowe wiadomości przyniósł nam dzisiejszy dzień, a także pod naszą siatkarską lupę wędrują jutrzejsze zmagania w Lidze Narodów! Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

Przystanek Osaka!

Na mapie biało-czerwonych kolejny przystanek – tym razem jest to Osaka – miasto położone w Japonii. To właśnie tam Polacy, w trzecim tygodniu Ligi Narodów, zmierzą się kolejno z reprezentacją Włoch, Japonii oraz Bułgarii. Pierwsze spotkanie trzeciego weekendu w piątek o wczesnej porze, bowiem podopieczni trenera Vitala Heynena zagrają o godzinie 08:30 polskiego czasu. Trzymamy mocno kciuki za naszą drużynę. W tym samym dniu, po meczu naszej reprezentacji Japończycy powalczą o zwycięstwo z Bułgarami. Jedno jest pewne – w jutrzejszym dniu emocji na pewno nie zabraknie.

Transferowe newsy

Karuzela transferowa wciąż serwuje nam nowe informacje. W dzisiejszym dniu dowiedzieliśmy się, że Bartosz Bednorz, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów, od przyszłego będzie zawodnikiem włoskiej Modeny Volley. Przyjmujący związał się z klubem dwuletnim kontraktem. Natomiast jeśli chodzi o polską ligę, to wiemy, iż szeregi Cerrad Czarnych Radom zasilił rosyjski siatkarz Maksim Żygałow. Mistrz Europy podpisał z Wojskowymi roczny kontrakt. Wcześniej gracz ten występował w Lokomotiwie Nowosybirsk. Nowych zawodników pozyskał także Indykpol AZS Olsztyn, tym samym zamykając skład na przyszły sezon. Z klubem związali się bowiem: Sebastian Warda, Jakub Urbanowicz oraz Mateusz Poręba. Pierwszy z wymienionych siatkarzy poprzednio grał w ONICO Warszawa na pozycji środkowego. Z olsztyńskim zespołem podpisał roczny kontrakt. Na środku występuje także Mateusz Poręba, który z AKSem Rzeszów wywalczył trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Zawodnik związał się trzyletnim kontraktem. Z kolei Jakub Urbanowicz w zeszłym sezonie punktował dla KPS Siedlce. Przyjmujący podpisał z klubem roczny kontrakt.

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych:

Przychodzą: Bartosz Bednorz (Modena Volley), Maksim Żygałow (Cerrad Czarni Radom), Sebastian Warda, Jakub Urbanowicz, Mateusz Poręba (wszyscy w Indykpolu AZS Olsztyn)

źródło: wksczarni.pl / modenavolley.it / indykpolazs.pl / informacja własna
Fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.