#VolleyNews: Paweł Zagumny ostatni raz w narodowych barwach w Meczu Gwiazd

spodekPrzy okazji rozgrywanego w Łodzi turnieju Ligi Światowej odbyła się w Atlas Arenie konferencja prasowa Fundacji Aleji Gwiazd i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jej tematem były Mecze Gwiazd, które odbędą się 9 i 11 września odpowiednio w Arenie Gdynia i katowickim Spodku. To drugie spotkanie będzie meczem pożegnalnym Pawła Zagumnego z reprezentacją. 

Polscy kibice nie mogą narzekać na nudę! Oprócz rozgrywanego właśnie turnieju Ligi Światowej w Łodzi i turnieju finałowym tych rozgrywek „Final Six” w Krakowie będą mogli obejrzeć jeszcze gwiazdy siatkówki w akcji w dwóch Meczach Gwiazd. Na przeciw siebie staną: Drużyna Gwiazd Światowej Siatkówki i Drużyna Gwiazd Polskiej Siatkówki. Tak będzie w Gdyni 9. września. Na boisko wybiegną siatkarze, którzy zakończyli już czynną karierę zawodniczą. W Katowicach za skład Drużyny Gwiazd Polskiej Siatkówki odpowiedzialny będzie Paweł Zagumny, a za skład Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki odpowiedzialność bierze Andrea Anastasi. Fani zatem będą mogli zobaczyć ponownie mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i naszego kontynentu oraz mistrzów kraju na jednym boisku, w tym samym czasie.

Paweł Wachowiak, Wiceprezes PZPS wyraził ogromną radość, że już niebawem odbędzie się tak wielkie medialne wydarzenie. Wierzy, że mecze przywiodą tłumy kibiców, którzy będą mogli podziwiać siatkarskie sławy. Paweł Papke, pełniący tą sama funkcję w związku podziękował Fundacji Alei Gwiazd za organizację tej imprezy. Były reprezentant Polski ma nadzieję, że mecze te będą także okazją do podziękowania siatkarzom obecnej reprezentacji za udany występ podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Prezez Rady Fundacji Alei Gwiazd Siatkówki, Arkadiusz Jaśkowski chciałby, aby planowana impreza była wydarzeniem na skale międzynarodową nie tylko w wymiarze czysto sportowym. Mecze mają być celebracją siatkówki.

Na konferencji zabrał także głos Paweł Zagumny.

Długo się zastanawiałem nad zakończeniem mojej kariery reprezentacyjnej. Po 20 latach grania, w moich kolanach czuć wszystkie wyskoki i odbicia piłki. Myślę, że nie będę miał lepszej okazji do tego, aby zakończyć swoją karierę. Mecz gwiazd będzie doskonałą okazją do pożegnania się z kibicami.  –   przyznał rozgrywający dodając jak bardzo ważne są Katowice dla polskiej siatkówki i jego samego.

Grzegorz Zięba, Dyrektor ds. Międzynarodowych zdradził, że w Meczu Gwiazd zagrają: Andrea Giani, Nikola GribićSiergiej Tietiuchin i Dmitrij Muserski. Prawdopodobny jest również udział Wilfredo Leona i Matthewa Andersona.

W biało-czerwonej drużynie Pawła Zagumnego znajdą się: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Łukasz Kadziewicz, Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Marcin Możdżonek i Piotr Nowakowski.

My już nie możemy się doczekać tego wydarzenia, choć pewne jest, że razem z pożegnaniem Pawła Zagumnego z reprezentacją skończy się pewien piękny okres polskiej siatkówki.

źródło: pzps.pl/ oprac.własne

zdjęcie: katowiceopen.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz