#VolleyNews : Ostatnia szansa Mistrza Polski…?

DSC_1010W sobotę Asseco Resovia Rzeszów zawalczy o 3 punkty z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Obecnie sytuacja Resoviaków nie jest najlepsza i może się okazać, że Mistrzowie Polski nie powalczą tym razem o Puchar Polski.

Na dzień dzisiejszy Asseco Resovia Rzeszów znajduje się na 6. miejscu w tabeli. Tak więc narazie ma szansę zagrać w rozgrywkach Pucharu Polski.

Impreza ta odbędzie się w dniach 4-7 lutego. O Puchar Polski rywalizować będzie sześć pierwszych zespołów z tabeli Plus Ligi, które uplasują się na tych miejscach po pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Dołączą do nich dwa najlepsze zespoły z eliminacji – GKS Katowice oraz SMS PZPS Spała.

Resoviacy narazie na głowie mają inne problemy niż myślenie o Pucharze Polski, a mianowicie wychodzenie z kryzysu, w jaki popadła ostatnio drużyna z Rzeszowa. Ku rozczarowaniu kibiców, radzą sobie po prostu źle. Jeżeli przegrają kolejne mecze może okazać się, że nie tylko nie zakwalifikują się do rozgrywek Pucharu Polski, ale także nie będą walczyć o obronę tytułu mistrzowskiego.

Mamy więc nadzieję, że Resovia szybko podniesie się z tej trudnej sytuacji, która okaże się jedynie chwilowym problemem, a drużyna będzie grała coraz lepiej. Jest na to szansa, ponieważ do gry powróci po przerwie Thomas Jaeschke, przyjmujący reprezentacji USA i Resovii. Być może okaże się on tym właśnie elementem, którego potrzebuje trener Kowal do zwycięstwa.

Jedno wiemy na pewno – Indykpol AZS Olsztyn nie złoży tak łatwo broni i będzie walczył, tym bardziej, że nie tak łatwo jest zdobyć TwieRRdzę Rzeszów. Przed nami więc bardzo interesujące spotkanie.

Źródło: przegladsportowy.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz