#VolleyNews: Nie cichną komentarze – Ze Roberto wypowiedział się na temat wykluczenia Rosji z IO

ze robertoZdania w siatkarskim świecie są podzielone. Jedni wspierają Rosję, inni domagają się sprawiedliwości. Po której stronie obstaje legendarny brazylijski trener?

 

 

 

 

 

 

 

„Wykluczenie Rosji z Igrzysk Olimpijskim nie przysłuży się rozgrywkom” – tak sprawę skomentował Ze Roberto, który na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wraz z żeńską reprezentacją Brazylii obronił złoty medal wywalczony cztery lata wcześniej w Pekinie.

Londyński finał męski, w związku z aferą dopingową w Rosji, jest ostatnio często poruszanym tematem. W związku z tym, iż ósemce rosyjskich siatkarzy halowych i dwójce plażowych udowodniono zażywanie dopingu w latach 2012-2015, stosowanie przez nich substancji zakazanych już w czasie Igrzysk nie jest wykluczone.

Brazylijski szkoleniowiec przyznaje, że sprawa stosowania środków dopingujących przez reprezentantów Rosji nie jest mu obca. Ma też nadzieję, że kara dla Rosjan zakończy się tylko na zawieszeniu niektórych rosyjskich sportowców (wykluczona została cała reprezentacja lekkoatletów prócz tych, którzy poddali się badaniom poza Rosją, przyp.red.), którzy zostali przyłapani na dopingu.

 

 

 

Źródło: www.worldofvolley.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz