#VolleyNews: Michał Kubiak o turnieju w Tokio

polskaWczoraj zakończył się turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, w którym Polska wywalczyła sobie bilet do Rio. Jakimi wrażeniami podzielił się kapitan reprezentacji, Michał Kubiak?

3:0 – takim wynikiem Polska zakończyła turniej w Tokio. Mecz z Australią okazał się przypieczętowaniem awansu olimpijskiego.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski, nie ukrywał swojej radości.

„Super. Cieszymy się, na pewno warto jest zakończyć turniej zwycięstwem. To się stało, chłopaki zagrali bardzo dobre spotkanie. Zawodnicy, którzy byli na boisku udźwignęli ciężar i jesteśmy z tego naprawdę zadowoleni” – stwierdził.

Za najistotniejszy mecz uznaje ten z Francją, w którym udało nam się odwrócić losy spotkania i wygrać mimo dwusetowej przewagi rywala. Jednakże Kubiak zaznacza, iż każde odniesione zwycięstwo było niezwykle istotne. Co jeszcze kapitan ma do powiedzenia, szczególnie niedowiarkom?

Nie byliśmy w formie przed turniejem, a ci co w nas nie wierzyli mogą się teraz uderzyć w pierś. Nie mówię tego przez kurtuazję, ale na wszystkich pozycjach mamy najlepszych zawodników na świecie” – dodał.

Dziś o godz. 14:30 siatkarze wylądują w Warszawie. Po tygodniowej przerwie powrócą do Spały, gdzie rozpoczną przygotowania do Ligi Światowej.

Źródło:pzps.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz