#VolleyNews: Marko Ivović dotrzymuje słowa

ivovicW Rzeszowie Marko Ivović spędził rok, po którym przyszedł czas na ligę rosyjską. Obiecał jednak, że wróci. I wraca – Serb ponownie zagra w barwach Asseco Resovii Rzeszów.

To był bardzo udany sezon dla reprezentacji Serbii. Po raz pierwszy w historii wywalczyli bowiem złoty medal Ligi Światowej. Sukcesu dopełniły nagrody indywidualne, w tym ta najważniejsza – tytuł MVP trafił w ręce Marko Ivovicia.

Serb żartuje, że oczekiwania wobec niego z pewnością teraz urosną. Jak sam jednak przyznaje, wiele różni rozgrywki klubowe i reprezentacyjne. Jednakże bez względu na wszystko, zamierza walczyć do ostatniej piłki.

„Kibicom Resovii mogę obiecać to, że zawsze będę dawał z siebie wszystko i zostawię serce na boisku.”

Marko spędził w Rzeszowie niezwykle udany sezon, zakończony srebrem Ligi Mistrzów i złotym medalem Plusligi. Niestety, jego kontrakt nie został przedłużony, a siatkarz przeniósł się do rosyjskiego Belogorie Belgorod. Obiecał jednak, że jeśli tylko nadarzy się okazja do powrotu, wykorzysta ją. Serb słowa dotrzymał i już w sezonie 2016/2017 ponownie będzie reprezentował resoviackie barwy. Jak sam przyznaje, cieszy się z takiego obrotu spraw, bo w Rzeszowie czuł się bardzo dobrze. Dziękuje też za wsparcie kibicom.

„Jestem szczególnie wdzięczny za wsparcie wszystkich tych kibiców, którzy mnie wspierali i dopingowali.”

Obiecuje, że w zamian da z siebie wszystko. Ivović nie ukrywa, że chciałby grać jak najwięcej, by pomóc drużynie w drodze do powrotu na tron.

„Na pewno życzyłbym sobie, żeby grać jak najwięcej. Dam z siebie wszystko i to na pewno mogę obiecać kibicom. Fizycznie myślę, że będę gotowy do jak najlepszej gry. Uważam, że mamy bardzo dobry zespół i każdy wie, jakie są ambicje takiego klubu, jakim jest Asseco Resovia. Jeśli tylko zdrowie będzie nam wszystkim dopisywało, to powinno być dobrze i nie powinniśmy się obawiać rywalizacji z innymi zespołami.”

Reprezentacji Serbii zabraknie na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, a Marko Ivović w Rzeszowie pojawi się już 15 sierpnia.

Marko, cieszymy się z Twojego powrotu! Zostań jak najdłużej!

Źródło:plusliga.pl
Fot.worldofvolley.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz