#VolleyNews: Losowanie grup Klubowych Mistrzostw Świata za nami!

 

Klubowe Mistrzostwa Świata są prestiżowym turniejem, w których do rywalizacji stanie osiem najlepszych drużyn globu. Po raz pierwszy w historii gospodarzem turnieju będzie Polska. Dziś odbyło się losowanie grup.

W tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanej w Polsce w dniach 11-17 grudnia zmierzą się: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (mistrz Polski), PGE Skra Bełchatów (wicemistrz Polski, dzika karta) Sada Cruzeiro (obrońca trofeum, misztr Brazylii, Klubowy Mistrz Ameryki Południowej), Cucine Lube Civitanova (Mistrz Włoch, zakwalifikowany na podstawie rankingu FIVB), Zenit Kazań (triumfator Ligi Mistrzów), Personal Bolivar (mistrz Argentyny, drużyna zakwalifikowana z rankingu FIVB), Sarmayeh Bank Volleyball Club (mistrz Iranu, Klubowy Mistrz Azji) oraz Shanghai Volleyball Club (dzika karta)

Klubowe Mistrzostwa Świata rozegrane będą w Opolu (grupa A), Łodzi (grupa B) oraz Krakowie (faza medalowa). Wylosowane grupy przedstawiają się następująco:

Grupa A (Opole)
Zaksa Kędzierzyn-Koźle (Polska)
Sada Cruzeiro (Brazylia)
Cucine Lube Civitanova (Włochy)
Sarmayeh Bank Volleyball Club (Iran)

Grupa B (Łódź)
PGE Skra Bełchatów (Polska)
Zenit Kazań (Rosja)
Personal Bolivar (Argentyna)
Shanghai Volleyball Club (Chiny)

Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w półfinałach, które odbędą się w krakowskiej Tauron Arenie. Zwycięzcy będą rywalizować w wielkim finale natomiast przegrani zagrają o trzecie miejsce. Wszystkie mecze w ramach Klubowych Mistrzostw Świata będą transmitowane na sportowych kanałach telewizji Polsat.

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kamila Zając

Kamila Zając

Zakochana w siatkówce od lat 26-letnia dziewczyna z marzeniami. Absolwentka prawa z dziennikarskimi ambicjami. Nałogowy pochłaniacz książek z poczuciem humoru. Fanka muzyki rockowej i czekolady. Miłośniczka podróży i przygód. :) Kibicuję głośno i wiernie. Oprócz miłości do naszej kadry moje serce wypełnia sympatia do reprezentacji Francji oraz Giby :)

Dodaj komentarz