#VolleyNews: Kooy – „Skoro złożyłem wniosek o włoskie obywatelstwo, nie będę grał dla Holandii”

PrzechwytywanieSzokujące wieści docierają do nas z Holandii – Dick Kooy nie zagra już w barwach holenderskiej reprezentacji!

Dick Kooy potwierdził plotki, które pojawiły się parę dni temu – siatkarz nie będzie już grał w reprezentacji Holandii.

To duża strata dla „Pomarańczowych”. Kooy został poproszony o wyjaśnienie powodów swojej decyzji i oto co powiedział:

Złożyłem wniosek o włoskie obywatelstwo, jako że już od kilku lat mieszkam w Mediolanie. Chciałbym spędzać więcej czasu z moją rodziną we Włoszech, także w lecie. Zatrzymam holenderskie obywatelstwo, a także włoskie. Jednakże mogę być zawodnikiem tylko jednej reprezentacji. Dlatego na chwilę obecną postanowiłem wstrzymać moją karierę reprezentacyjną. Nie wiem, co wydarzy się w przyszłości. Zamierzam złożyć wniosek o możliwość gry we włoskiej kadrze narodowej, dlatego nie mogę grać dla Holandii i jest mi z tego powodu naprawdę przykro”.

Dla pewności Dick Kooy został zapytany, czy jego wypowiedź oznacza, że w przyszłości będzie reprezentantem Włoch.

„Ogólnie rzecz biorąc, dobrym byłoby dla mnie bycie reprezentantem Włoch. Pewnego dnia wrócę do gry w tym kraju, a jeśli będę kadrowiczem, mogę grać jako Włoch w Serie A. Obecnie jednak nie myślę o reprezentacjach. Oczywiście, byłaby to fajna możliwość, ale i tak muszę poczekać dwa lata” – powiedział Kooy w rozmowie z World Of Volley.

Źródło:worldofvolley.com
Fot.:fivb.org

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz