#VolleyNews: Kolejny zagraniczny zawodnik zasili skład Effectora Kielce

leo-andric22-letni były mistrz Szwajcarii spróbuje swych sił w PlusLidze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leo Andrić przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął cztery lata temu, debiutując w rodzimej lidze pod skrzydłami OK Mladost, z którym dwukrotnie zwyciężył w lidze chorwackiej. Następnym przystankiem w jego karierze był mało utytułowany grecki Ethnikos Aleksandropolis, potem dołączył do Dragons Lugano, wielokrotnego mistrza Szwajcarii. Chorwat pokazał się z bardzo dobrej strony podczas ostatniej edycji Ligi Mistrzów, gdzie przeciwko Volley Asse-Lennik zdobył aż 32 punkty w meczu.

Obecnie w Kielcach jest jedynym nominalnym atakującym, oprócz Bartosza Bućko, mogącego również zajmować pozycję przyjmującego. Andrić od 18 roku życia reprezentuje barwy Chorwacji; w tym roku miał okazję wystąpić w Lidze Europejskiej, gdzie wraz z drużyną narodową nie zajął zbyt wysokiego miejsca ale znacznie wyróżniał się na tle Chorwatów.

 

 

 

 

Źródło: sport.pl

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz